| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Pesho Опитен потребител

Регистриран на: 24 Яну 2005 Мнения: 119
|
Пуснато на: Пет Яну 28, 2005 20:38 Заглавие: Юност 406В |
|
|
Писах във форума преди седмица. Благодаря ви за съветите, ама специално в TV ремонтите съм начинаещ. Не ми се смейте, но кое е видеоусилвателя, видеотранзистора, къде да меря варикапно 32в на тунера, кое е МЧУ и АРУ-то. Амплитудния отделител С89 ли е? Т4 не е КТ 315, а КТ 363 АМ. Към базата и на Т4 и на Т7 няма свързан конд. 2.2nF.
В платката на захранването конд. 47nF да се отстрани изцяло ли, или да се замени с нов? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zxcr Опитен потребител

Регистриран на: 16 Юли 2004 Мнения: 624
|
Пуснато на: Пет Яну 28, 2005 21:34 Заглавие: |
|
|
| Pesho, а схема можеш ли да четеш? Там всичко е дадено. 406 и 402 не се различават много. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Яну 28, 2005 22:40 Заглавие: |
|
|
| Грешката е моя .Транзистора е действително Т7 КТ315 а не Т4.Но съдейки по това дето писа няма да можеш да се оправиш още повече че оставам с убеждението че нямаш и схема а и дефекта е по специален.потърси сервиз. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Вто Фев 01, 2005 14:02 Заглавие: |
|
|
Опитай да намериш и замениш С123 ,който е който е между катода на Д18 и маса-20мкфна 100в и ако не се оправи върви на сервиз.Н амира се над ТХО в ляво гледано отзад в близост до кръглия отвор в платката.
На неговия плюс трябва да има около 70-80в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Фев 01, 2005 15:16 Заглавие: Re: Юност 406В |
|
|
| Pesho написа: | Писах във форума преди седмица. Благодаря ви за съветите, ама специално в TV ремонтите съм начинаещ. Не ми се смейте, но кое е видеоусилвателя, видеотранзистора, къде да меря варикапно 32в на тунера, кое е МЧУ и АРУ-то. Амплитудния отделител С89 ли е? Т4 не е КТ 315, а КТ 363 АМ. Към базата и на Т4 и на Т7 няма свързан конд. 2.2nF.
В платката на захранването конд. 47nF да се отстрани изцяло ли, или да се замени с нов? |
Нищо лично,но след като не разпознаваш тези неща в чернобял телевизор излишно е да си мислиш,че ще си го ремонтираш.По добре си намери сервиз. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|