| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 13:38 Заглавие: SANG-NR14Т56-захранване |
|
|
Шасито е CTV.Състав:TDA9345PS/N3/3/1864...TDA16846P.Бяха изгорели два диода от "ГРЕЦА" ,транзистора на импулсното К3567 и R616-1M/1W.Смених ги с нови като без поставен транзистор на изхода на схемата с осцилоскоп видях някакво ниво което пулсира и липсва сигнал.Смених схемата с нова на цокъл двата електролита също и пак липсва сигнал.Очаквам съвети  _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 14:03 Заглавие: |
|
|
сложи си крайния транзистор и виж кво става де _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 15:32 Заглавие: SANG-NR14Т56-захранване |
|
|
Нямам оригинален и сложих 6N60 но изгоря при включване Според мен би трябвало да стане или е бил менте?? _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 15:56 Заглавие: |
|
|
Тамън е тоя транзистор.Дали е менте един господ знае.R617,D610 и C628 здрави ли са(особено последния). _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 16:20 Заглавие: SANG-NR14Т56-захранване |
|
|
Здрави са  _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 16:36 Заглавие: |
|
|
Е сега всичко здраво пък не работи.Имам няколко хипотези:1:заминало си е някое SMD около чипа-примерно С616 или което и да е било дали от въпросната повреда,дали от предсмъртните гърчове на чипа2:слагаш ментеливи шим контролери от една партида и се въртиш в кръг3:имаш проблем по веригата на дрейна на полевака
4:сложил си менте транзистор.Така и не написа чипа коректно ли е захранен.Телевизора като не е пред мене ми е много трудно,а ти даваш малко информация. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 18:09 Заглавие: SANG-NR14Т56-захранване |
|
|
1.Проверих всички SMD-та 2.С оригиналната схема на 2кр. има 11 до 14в. което пулсира на 11кр.3.2в. а с новата схема на 2кр.е 1.9в и на 11кр.3.2в./коя от двете да сложа?/ 3.Веригата до полевака е проверена 4.Намерих полевак от работещо шаси .Ще сложа него но с коя от двете схеми??Вторичните вериги са проверени.Изключил съм ТХО и съм включил лампа 60W на В+.....Съвети?? _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 18:15 Заглавие: Re: SANG-NR14Т56-захранване |
|
|
| joro_61sv написа: | | 1.Проверих всички SMD-та 2.С оригиналната схема на 2кр. има 11 до 14в. което пулсира на 11кр.3.2в. а с новата схема на 2кр.е 1.9в и на 11кр.3.2в./коя от двете да сложа?/ 3.Веригата до полевака е проверена 4.Намерих полевак от работещо шаси .Ще сложа него но с коя от двете схеми??Вторичните вериги са проверени.Изключил съм ТХО и съм включил лампа 60W на В+.....Съвети?? | Ама ти още ли не си сложил транзистор да кажеш какво става Слагай смело и после докладваи Стига лабораторни упражнения на това захранване |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro_61sv Опитен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2006 Мнения: 493 Местожителство: Малта
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 18:57 Заглавие: SANG-NR14Т56-захранване |
|
|
Тръгна с новата схема и транзистора от другото шаси! Аман от ментета Транзистора е бил фалшив!Благодаря на всички закривам темата  _________________ Човек се учи от грешките си! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 20:43 Заглавие: |
|
|
За два лева -4часа.
Що не го сложи по рано? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|