| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 17:37 Заглавие: STR50115B с дискретни елементи |
|
|
Налага се да правя това за едно Sony KV-2184MT.
Не можах да намеря оригинален pdf,имам само това в атача,но има разлика на вътрешната структура на STR-a в схема1 и схема2.
Имам рисунка(някой от форума ми я беше пратил) с BU508,BC638,BF459,ценер 6V2 и 4 резистора както е на схема1.
По кой вариант да я правя?
Намерих рисунката-- http://shematic.haskovo.net/tv/str50103.gif
Последната промяна е направена от stoyangeo на Сря Фев 27, 2008 17:53; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 18:04 Заглавие: |
|
|
| Лошото е че нямам,а за утре няма как да поръчам.Естествено че не ми се занимава с изобретения |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 21:01 Заглавие: |
|
|
Правил сам нещо такова преди 4-5год -2 пати и ставаше, по две
различни -подобни схеми.
Ако имаш време -става за 20 мин. на платка-с ивици.
Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 21:31 Заглавие: |
|
|
| takiev,можеш ли да покажеш твоя вариант |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 22:01 Заглавие: |
|
|
Тогава нямах коп. Но ще потарся. Ако до 13часа не отговоря
-не сам намерил схемата.
Но беше нещо подобно на твоето. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 22:13 Заглавие: |
|
|
Ето какво съм правил аз преди години.Повтарял съм го доста пъти без проблем. Бяха напълнили пазара доставчиците с STR-и ментета тогава.
На сайтът съм си качил схемата за STR50103, ти обаче лесно можеш да смениш ценера с 6,8 V или да промениш делителя на 5-и крак, както съм описал там.
Ето ти линка:
http://tvdata.hit.bg/index.htm#trick
схемата е това
http://tvdata.hit.bg/str50103.gif
PS.
видях че си я намерил на огледалния сайт.
на по горния линк пише.
"Със съпротивлението Rx* може да се регулира изходното напрежение така,че спокойно може да си направите STR50115." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 23:01 Заглавие: |
|
|
| ivpav,освен BF459 дали става някои по-нисковолтов |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Фев 27, 2008 23:19 Заглавие: |
|
|
Брех сега като гледам и таз схема съм объркал нарисувал съм транзистора PNP пък той си е NPN, това беше отдавна ,повече внимавах уж . В интерес на истината правил съм повечето с КТ940 де ти по онова време BF459 на склад. И в двата варианта с КТ и с BF си работи схемата , просто нямам доверие на руската материална част  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Чет Фев 28, 2008 16:34 Заглавие: |
|
|
Не можах да го подкарам.Опитва се да тръгне,вади около 40..50V и ...засега спирам.Ще чакам да ми пратят STR.
Иначе с неговия STR(на който се бяха разпаднали преходите)+външен BU508 работи,но полека се опитва да завишава +115V |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|