| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Пет Фев 29, 2008 21:35 Заглавие: TV First - вертикална развивка. |
|
|
Само First Austria пише на кутията,а на платката намерих само един номер 5800-А8148М-03.Състава му е:
Микроконтролер - M34300N4-012SP/Видео - TA8659AN/МЧУ -TDA8222/
ВО - ТА8403К/Захранването е по класическата схема с три маломощни и един мощен тр-р.ВО беше прогоряла здраво,но проблема е,че няма импулси от ЗГВО от 29-то краче на ТА8659.Същата я замених с работеща,но импулси пак няма,захранена е нормално с 9.2В на 40-то краче.
+В беше 180В,като всички електролити и тр-ри бяха сменени.Единствено като увеличих С към базата на мощния тр-р от 47 на 100мF,тогава напрежението се намали,като минималното регулируемо е 110В.
Като за начало търся схема подобна и съвети разбира се.
Последната промяна е направена от vescherry на Съб Мар 01, 2008 0:10; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ogi tv Опитен потребител


Регистриран на: 07 Апр 2006 Мнения: 243 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Фев 29, 2008 21:54 Заглавие: |
|
|
Проблема е в захранването.Вдигне ли по високо В+ не отпушва ХО. На средно положение на тримера трябва да има около 112в. Имам някакви схеми ама на другия комп.УТРЕ. _________________ Роден да ловува-Принуден да работи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitcd Опитен потребител

Регистриран на: 14 Окт 2004 Мнения: 641 Местожителство: BG
|
Пуснато на: Пет Фев 29, 2008 21:58 Заглавие: |
|
|
Намери дада за ТА8659 и виж какво става.Нямам я в PC то и в нета не я виждам.Аз ли бъркам нещо нали ВО е вертикално отклонение и как ще изгори вертикала ако няма високо от ТХО 
Последната промяна е направена от mitcd на Пет Фев 29, 2008 22:04; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ogi tv Опитен потребител


Регистриран на: 07 Апр 2006 Мнения: 243 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Фев 29, 2008 22:02 Заглавие: |
|
|
Опс да не бъркам ама май трябва да имаш второ захранване на TDA-то. На ТА-то. _________________ Роден да ловува-Принуден да работи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Пет Фев 29, 2008 22:12 Заглавие: |
|
|
| Високо има след като укротих +В на 110В,иначе се задействаше защита от повишено напрежение и хор. развивка се стопираше.Увеличавайки скрийна се вижда хоризонтална черта.Затова и на първо време ми е нужна схемка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitcd Опитен потребител

Регистриран на: 14 Окт 2004 Мнения: 641 Местожителство: BG
|
Пуснато на: Пет Фев 29, 2008 23:08 Заглавие: |
|
|
| vescherry тебе те разбрах!Нормално е -те са се вдигнали всички напрежения и тези след ТХО .Но интересно има изход към високо волтовия транзистор а към крайното стъпало на вертикала няма.Затова ти писах че на първо време ако не намериш схема да видиш структурата на ТА8659(схемата и на свързване и сигналите които и идват и излизат).Каза че си я сменил нали ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Фев 29, 2008 23:48 Заглавие: |
|
|
| Какво имате предвид под подобна схема?Има шасита с подобен процесор и такова видео но са със STR в захранването.Мисля че имаше Ayco с това шаси ама за сега не намирам схемата.Не е добре че се е стигнало до промяна стойността на С - то.Може да има изненади.Проверете за съпротивления със променена стойност в захранването - трябва да има причина да не работи със 47микро.Сигурно ли е че КСВО е читаво и захранено? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 1:17 Заглавие: |
|
|
| ivan dimitrov написа: | | трябва да има причина да не работи със 47микро. |
Със сигурност има.Ценерчетата не каза дали си сменял? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 8:11 Заглавие: |
|
|
| Последно оправи ли захранването? Първата ти задача е да го докараш да работи нормално, при средно положение на тримера. След това се огледай около вертикала за изгорял фус резистор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Съб Мар 01, 2008 11:25 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | ivan dimitrov написа: | | трябва да има причина да не работи със 47микро. |
Със сигурност има.Ценерчетата не каза дали си сменял? |
Смених ги ефект никакъв.А фус резистор и диод от ТХО за захранване на КСВО съм сменил още в началото.Сложих и нова ИС на вертикала,но захранването към нея е малко над 27В,а максималното което им дават е 27В,така че след няколко проби и даде фира,почна да пуши фус резистора,+В при това си стоеше на възможно най-малкото 112В. Преди мене е работен здраво и са сменяни тр-ри по захранването,ценери.А захранването - вярно докато не стане в средата на тримера =112В няма да го оставя разбира се.
П.П. Има обратна връзка от КСВО към пин 32 и докато не се сложи читава ИС на ВО - няма развивка,24В е захранването и,при +В=102В,смъкнах го изкуствено с подмяна на единия ценер с по-малък,но не би трябвало да е така,освен ако преди са го барали. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|