 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
kibik Активен потребител

Регистриран на: 28 Фев 2008 Мнения: 61 Местожителство: Bristol,UK
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 8:33 Заглавие: |
|
|
Никакви успехи за сега.Ще дам и някои напрежения,които измерих:
-За ТХО-136V
-На платката на кинескопа-183V
-На кинескопа
-G2-220V
-K(RGB)-150-160V
При промяна напрежението(Screen на ТХО-то)екрана става по-светъл или тъмен,но не влияе ня линиите.
Проверих диода м/у 3 и 6 пин на ТА8427К,смених кондензатора 100мкф...
Зеленеенето на черния фон е само ако дам яркоста докрай,за да видя линиите,иначе си е черно.
Закъснителната линия няма как да я проверя,нямам никакви части.До нея има тример-DC Level,който видимо не влияе на нищо...
Както казах,чертите ги няма на зелените надписи на OSD и на телетекста,но и в двата случая,ако засиля яркоста,на черния фон ги има(светли).Забелязах,че те са почти неподвижни на телетекста,на AV се движат надолу,а на тунер-нагоре.
Ако намаля цветноста докрай(ч/б образ),линиите са доста по-слабо изразени,на бяло поле -също.Най-силни са на наситени основни цветове. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 8:55 Заглавие: |
|
|
Така вече нещата се изясняват окончателно.Не става дума за гасене на обратния ход на лъча а за презредова цветност.Това се вижда на втората снимка , но предположих че снимката е увеличена многократно и се вижда редовата скруктура на екрана.Извинявам се за заблуждението в което ви въведох. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 10:33 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | Че тя на PAL ползва ли се ? | И двете закъснителни линии се използват на PAL: 330ns за яркостния сигнал и 64µs за цветността. | kibik написа: | | Има хоризонтални линии,през около 5-8 мм по целия екран | Според мен не е от зак. линия. Ако беше от нея, линиите би трябвало да са през ред, а не през 5-8мм. | kibik написа: | Линиите ги няма на телетекста...
Например,ако включа на AV,зеленото"AV"няма линии,но ако засиля яркоста(без сигнал),на черния фон(който леко зеленее)линиите ги има...
Както казах,чертите ги няма на зелените надписи на OSD и на телетекста,но и в двата случая,ако засиля яркоста,на черния фон ги има...
Ако намаля цветноста докрай(ч/б образ),линиите са доста по-слабо изразени... | От написаното не става ясно дали проблема е от цветността, от яркостния сигнал или от развивките. Изключи RGB от платката на кинескопа, увеличи G2 докато светне и кажи дали хор. линии изчезват. Намери някаква схема, по-която да гледаме, че иначе ще падне голямо налучкване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rumen Rusev Опитен потребител

Регистриран на: 01 Ное 2007 Мнения: 408 Местожителство: Белцов
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 11:50 Заглавие: |
|
|
| Провери и МЧУ най вече филтриращите С |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kibik Активен потребител

Регистриран на: 28 Фев 2008 Мнения: 61 Местожителство: Bristol,UK
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 11:53 Заглавие: |
|
|
| vladimirstanoev написа: | | От написаното не става ясно дали проблема е от цветността, от яркостния сигнал или от развивките. Изключи RGB от платката на кинескопа, увеличи G2 докато светне и кажи дали хор. линии изчезват. Намери някаква схема, по-която да гледаме, че иначе ще падне голямо налучкване. |
Как да изключа RGB?(Не съм професионалист,но мога да направя всичко,което ми кажете за да се локализира...)
Проблема е,че не намирам схема.Всичките,които намирам на AKAI са доста различни от моя и едва ли вършат работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kibik Активен потребител

Регистриран на: 28 Фев 2008 Мнения: 61 Местожителство: Bristol,UK
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 11:56 Заглавие: |
|
|
| Rumen Rusev написа: | | Провери и МЧУ най вече филтриращите С |
Това няма ли отношение,ако проблема е когато се ползва антенния вход?
Линиите ги има и от външен източник през AV входа... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 12:01 Заглавие: |
|
|
Значи от редовата някъде трябва да върви един сноп жици които са накрая със съединител към платката на кинескопа-тва са скрийн,отопление,захранване за видеоусилвателите и т.н.-не него!
Трябва да дръпнеш другия сноп по който минават RGB-тата.Той тръгва някоде покрай чипа дето е за видообработката и цветността. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 12:05 Заглавие: |
|
|
Ако можеш да дадеш максимално детайлни снимки-ще те насоча и кой е съединителя който трябва да откачиш,че така на тия не си личи _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rumen Rusev Опитен потребител

Регистриран на: 01 Ное 2007 Мнения: 408 Местожителство: Белцов
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 12:05 Заглавие: |
|
|
| В твоя случей вадиш и мериш всички електролитни С |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kibik Активен потребител

Регистриран на: 28 Фев 2008 Мнения: 61 Местожителство: Bristol,UK
|
Пуснато на: Чет Мар 06, 2008 12:08 Заглавие: |
|
|
| Bojilov написа: | | Ако можеш да дадеш максимално детайлни снимки-ще те насоча и кой е съединителя който трябва да откачиш,че така на тия не си личи |
Забавих се,защото стана гаф,трябваше да ходя да купя съпротивление-случайно допрях една платка до радиатора при пробите....и TV спря...Беше резистора от (-) на основния конд.на захр.до маса(1.2ом)Както и да е отново съм в изходна позиция.
Направих пробата,изключих RGB,засилих "Screen" докато светне и се появи обратен ход.Ще дам снимки,дано да се види(снимал съм без и със светкавица)На последната снимка се вижда каската вместо червена е на линии...
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|