| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:09 Заглавие: |
|
|
След като има време да се занимава с тоя кютук явно не е женен А това че тъщата също е рода сигурно ли е?Някои отказват да приемат  _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:13 Заглавие: |
|
|
Абе че на тия машинки напоследък масово им горят ламбите то е ясно.
Еле зелената . Но признаците
| Цитат: | На зеления прожектор има 88v когато работи добре ,а когато започне да губи зеления цвят става около 130 v
|
предполагат първо да пробваме да разменим зелената с някоя друга, и ако пак зелената сгафи то тогава лека му пръст на кинескопът! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:14 Заглавие: Re: Sony kv 29 c5R - губи цвета |
|
|
ОК  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 15:27 Заглавие: Re: Sony kv 29 c5R - губи цвета |
|
|
| pp написа: | Телевизора е с черен екран , а като загрее след 2-3 минути работи идеално около 10 минути и започва да губи зеления цвят...
На зеления прожектор има 88v когато работи добре ,а когато започне да губи зеления цвят става около 130 v | Кинескопа вероятно не е цвете, но проблема от него е само през първите 2-3 минути. Не знам дали ще се справиш, но ако откриеш повредата, ТВ трябва да работи както през следващите 10 мин. Зеления цвят впоследствие се губи не от кинескопа, а защото "зеления прожектор" се запушва от напр., което му се подава (88...130...) Така, че запретвай ръкави и започни с пробата на dobrin_67. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Сря Мар 05, 2008 18:21 Заглавие: |
|
|
Какво стана колега не каза поп ли ще викаме да го опява или ще сменяме видео усилватели-пък може резистори да меземе за ракийката довечера. Ако пък е цокол може и за вечеря да стигне  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 06, 2008 20:14 Заглавие: |
|
|
Какво ще кажете да разсъждаваме малко по въпроса. Добре кинескоп е, но защо изчезва зеления (или който и да е цвят)? Би трябвало при това положение да задейства АКВ и кинескопа да загасне. Какво става, ако някой някога е отделил отоплението от маса и въпреки това пак накъси катод към отопление. Не е хубаво да се приключват темите със зарежи го този сандък и пр. и пр. _________________ skype grisha7557 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|