Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TV Akai CT2868AT-Смущения...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 12:32    Заглавие: Отговорете с цитат

kibik написа:
Направих пробата,изключих RGB,засилих "Screen" докато светне и се появи обратен ход.
На снимките не се вижда ясно и не си писал, малко преди да се появи обр. ход, твойте хор. линии има ли ги? Както когато увеличиш яркостта на черния фон на телетекста:
Цитат:
и в двата случая,ако засиля яркоста,на черния фон ги има
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007
Мнения: 1158
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 13:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Я смени С338 и ако има други в същата верига.
_________________
Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kibik
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Фев 2008
Мнения: 61
Местожителство: Bristol,UK

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 14:18    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev написа:
kibik написа:
Направих пробата,изключих RGB,засилих "Screen" докато светне и се появи обратен ход.
На снимките не се вижда ясно и не си писал, малко преди да се появи обр. ход, твойте хор. линии има ли ги? Както когато увеличиш яркостта на черния фон на телетекста:
Цитат:
и в двата случая,ако засиля яркоста,на черния фон ги има

Не,нямя ги преди да се появи обратния ход.Преди да изсветлее екрана първо става кафеникав,като обр,ход го има още тогава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Фев 2008
Мнения: 61
Местожителство: Bristol,UK

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 14:21    Заглавие: Отговорете с цитат

мармот написа:
Я смени С338 и ако има други в същата верига.

По коя схема е той,с каква стойност,или къде да го търся?Както казах нямам схема за тоя модел,а тези,които намирам са различни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

kibik написа:
Не,нямя ги преди да се появи обратния ход.
1. Това е добре, значи не е от развивките и ще ровим около видеото AN5601K. Като няма схема, може да ползваме datasheet-a.
kibik написа:
Закъснителната линия няма как да я проверя,нямам никакви части.
2. Двете зак. линии може да ги провериш като ги извадиш една по една. В единия случай цветността ще стане през ред или ще изчезне, но това не те интересува и гледаш какво се случва само с твоите хор. линии 5-8мм. В другия случай ще изчезне яркостния сигнал, но цветността ще остане и пак гледаш какво се случва само с твоите хор. линии.
3. Врътни тример-кондензатора на кварца 4,43 и докладвай дали влияе на ширината на тези 5-8мм ивици.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Фев 2008
Мнения: 61
Местожителство: Bristol,UK

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev написа:
1. Това е добре, значи не е от развивките и ще ровим около видеото AN5601K. Като няма схема, може да ползваме datasheet-a.
kibik написа:
Закъснителната линия няма как да я проверя,нямам никакви части.
2. Двете зак. линии може да ги провериш като ги извадиш една по една. В единия случай цветността ще стане през ред или ще изчезне, но това не те интересува и гледаш какво се случва само с твоите хор. линии 5-8мм. В другия случай ще изчезне яркостния сигнал, но цветността ще остане и пак гледаш какво се случва само с твоите хор. линии.
3. Врътни тример-кондензатора на кварца 4,43 и докладвай дали влияе на ширината на тези 5-8мм ивици.

Утре ще опитам,но:
-визуално видях зак.линия 63.9...мкс
-другата къде е и какво представлява?
-кварца на 2пин ли е (по даташиита)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 17:52    Заглавие: Отговорете с цитат

kibik написа:
-визуално видях зак.линия 63.9...мкс
-другата къде е и какво представлява?
-кварца на 2пин ли е (по даташиита)

В атача посочена другата.Кварца е на 2пин.
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007
Мнения: 1158
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 21:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Изпратих ти за СТ2862.Видеопроцесора е същия,ще се ориентираш по-лесно за околни елементи,естествено очаквай някои разлики.Въпросния кондензатор е по веригата на синхронизация,28-и крак.
_________________
Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 0:44    Заглавие: Отговорете с цитат

kibik написа:
-другата къде е и какво представлява?
Другата зак. линия за яркостния сигнал Y в datasheet-a е TLK150866, а по схемата на СТ2862 е DL302. Най-бързо може да я провериш като разпоиш 16кр. на чипа. Другия по-бавен, но по-добър начин е след като я извадиш, да дадеш накъсо входа и изхода.
kibik написа:
-кварца на 2пин ли е (по даташиита)
3. Кварца е 8,86 и е на 2пин, a тримера е 22pF в datasheet-а (30pF по схемата на СТ2862). Aко към 2пин има кварц 7,16 за NTSC направо го извади и докладвай.
4. Провери ел. конд. на регулировките за контр., яркост и цветност към 3, 6 и 18кр.
5. Извади кондензатора на входа за цветността (към 5кр. на чипа) и кажи дали хор. линии остават по същия начин, както при намалена докрай цветност с дистанционното (0V на 3кр. на чипа).
Напиши чиповете на телетекста, че видеосигнала минава и оттам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Фев 2008
Мнения: 61
Местожителство: Bristol,UK

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 9:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Резултата от проверките:
-Смяната на С338 не променя нищо.
-При изваждането на зак. линия(63.9..) образа става кафеникав(няма цвят)и като засиля яркоста линиите си ги има.
-При изваждането на другата зак.линия губи образ,като окъся вх. и изх. и,образа е кафяв и линиите си ги има.
-При въртене на трим.конденз. на кварца губи цвят,но ширихата на линиите не забелязвам да се променят.Кварца е 8....,няма друг.
-Чиповете на телетекста са:CF70095ANW и CF72306
И след като бях написал всичко това,проверих и последното-кондензаторите на 3,6 и 18 пин и О чудо-най-после промяна...
Като смених на 3-цветовете се оправиха,останаха линиите при засилена яркост и чер фон.При смяната и на 6 изчезнаха и те,На 18 нямаше промяна.Той беше 10мкф,другите бяха 2.2мкф,очевидно кофти партида.Редно е да сменя навсякъде,където има 2.2,но няма да е сега.
От геометрията може да се желае още...Регулаторите за линейност горе,трапец,E/W,хориз.размер си влияят взаимно и не може да стане идеално,но и така става.
Помогна ми и това,че вчера намерих платка от повреден Панасоник и имах всичко необходимо за проби...(Той май беше по свестен от моя,но нямам още кола да го докарам.)
И така, големи благодарности на всички,които помогнаха.Нямаше да се справя без вас,дори да имах осцилоскоп-щях да проверя всички захранвания,филтрови кондензатори,но нямаше да имам насоченост точно за тези...
Всъщност на компютъра съм заредил осцилоскоп,който ползва микроф.вход,но никога не съм го ползвал-има опасност да се издъни зв.платка.Нискочестотен е и няма постояннотоков вход.Всъщност знае ли някой,колко волта са безопасни в случая?
Още веднъж благодаря.
Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals