| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Пет Мар 07, 2008 10:30 Заглавие: renaut kangoo 1.9 имобилайзер |
|
|
имобилайзера не разпознава ключа(радио).може ли да се елеминира
имото. коп. е lukas uk. проц. zc400725vfn2. намерих един дъмп без иммо,но ме интересува с какво се чете проца и имали особенности. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пет Мар 07, 2008 14:37 Заглавие: |
|
|
Процесора има маска, по нея си определя типа.напиши всичко което виждаш върху него.Дай подробности за колата ,мотор ,година и така нататък. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Пет Мар 07, 2008 15:24 Заглавие: |
|
|
процесора би трябвало да е nc11l6.eto сви1ки надписи:
zc400725vfn2
59303062a
of11n
qqbe9911
рено канго 1999 1.9д |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пет Мар 07, 2008 15:31 Заглавие: |
|
|
Да 11L6 е. сигурен ли си че е радио а не инфраред?
На мерих информация и това е обикновен дизел.нищо няма в процесора за които говориш.Виж лични. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Пет Мар 07, 2008 18:09 Заглавие: |
|
|
Клапана на помпата ти е с кодово управление. Може да се смени с обикновен, а може и да се разкодира. Продавам необходимите устройства за разкодиране на разни рена. Може да се пазарим за пакетна поръчка. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Съб Мар 08, 2008 9:50 Заглавие: |
|
|
Има и друг вариант. Сигнала между двата компютъра, който разрешава стартиране е елементарен и може лесно да се имитира. Виждал съм го с осцилоскопа, но за жалост не го записах.
А проблема го разреших, като отидох в "Промобил" и срещу 15лв ми вкараха кодовете на двете дистанционни в паметта. Това само при условие, че имаш поне едно действащо. _________________ Сашо Чавдаров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Vaklin Опитен потребител

Регистриран на: 02 Юли 2005 Мнения: 2054
|
Пуснато на: Съб Мар 08, 2008 10:48 Заглавие: |
|
|
Елементарен, но различен за всеки комплект. Има 255 комбинации за тези които са с инфрачервени ключове и много хиляди за тези с RFID. Всяко обучаване на ключове при рената е временно явление. За ден, седмица, месец или там колкото дойде. Оставя те на път и толкова. В тези автомобили е оправдано тази система да бъде елиминирана, независимо от потенциалния риск от кражба.
В случая, съм почти сигурен, че ключовете не са инфрачервени. _________________ --------------------------------------------------
Ако търсите помощ, сбъркали сте форума. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Съб Мар 08, 2008 11:53 Заглавие: |
|
|
| ключа е един RF, и не работи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Съб Мар 08, 2008 14:11 Заглавие: |
|
|
Чипа в ключа е ТОЗИ. Изпълнява функцията на дистанционно отключване и транспондер за имобилайзера. Комбинациите на кодовете на този чип не са просто много, те са уникални. Като казвам че сигнала е елементарен, нямам пред вид кода на транспондера, а сигнала който бордовия компйтър дава на компютъра на двигателя. Той се подава само при даване на контакт и след като двигателя запали, такъв сигнал не е необходим, тоест транспондера може да дефектира по време на движение и това няма да спре двигателя. Процедурата за опознаване е много елементарна и не изисква някаква апаратура, но майсторите си пазят хляба и не я издават. Този дето ми свърши работа, каза че това се получава, когато си играеш с дистанционното далече от колата и кодовете започват фатално да се разминават. _________________ Сашо Чавдаров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|