| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Владимир Нов потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 4 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Нед Яну 30, 2005 22:20 Заглавие: TV ORION модел T 2125 ASTX смених ТХО -> разпънат екран!? |
|
|
| Не открих тримери за корекция на вертикалния размер. Вероятно се влиза в някакво сервизно меню и се коригира с дистанционното. Иначе работи перфектно, но при някои филми с надписи реже част от втория ред (необходима е малка корекция). Благодаря, че прочетохте това, надявам се на отзвук! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Яну 31, 2005 8:53 Заглавие: |
|
|
| Щом няма тримери явно трябва да се влезе в сервизен режим.Напиши с какъв процесор е и схеми.Другия начин е да измениш стойността на някой съпротивление около вертикалната схема и от там да се свие размера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Владимир Нов потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 4 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Пон Яну 31, 2005 18:58 Заглавие: |
|
|
| Шаси 11AK19P4 , процесор Infineon VESTEL 19V1.OFT с памет L24C08, други чипове по дъното TDA8842 S1 , MC44604P , TDA2615 . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Яну 31, 2005 19:28 Заглавие: |
|
|
| Синия бутон , след това 4-7-2-5 от дистанционото . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Яну 31, 2005 20:00 Заглавие: |
|
|
| Действай както писа Гошо.Само имай в предвид когато речеш да изменяш някоя стойност първо си я запиши че ако нещо не се получи да можеш да си върнеш първоначалната стойност. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Пон Яну 31, 2005 20:42 Заглавие: |
|
|
имал съм случаи,с китаиско тхо. да е по-разпънат екрана и по обикновените начини да не му достига да се свие. Тогава варирам с кондензаторите във колекторната верига на краиният тр, на тхо.НО ВНИМАТЕЛНО успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Пон Яну 31, 2005 21:10 Заглавие: |
|
|
| извинявам се това ,което го писах става въпрос за хоризонталният размер |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
гост Гост
|
Пуснато на: Пон Яну 31, 2005 21:56 Заглавие: |
|
|
| emo-evropa написа: | | извинявам се това ,което го писах става въпрос за хоризонталният размер |
извинявам се , а знаете ли че променяте и отоплението на кинескопа
от което следва................за клиента. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Яну 31, 2005 22:50 Заглавие: |
|
|
| гост написа: | | emo-evropa написа: | | извинявам се това ,което го писах става въпрос за хоризонталният размер |
извинявам се , а знаете ли че променяте и отоплението на кинескопа
от което следва................за клиента. |
Къде е в случая причинно следственната връзка? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пон Яну 31, 2005 23:00 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | | гост написа: | | emo-evropa написа: | | извинявам се това ,което го писах става въпрос за хоризонталният размер |
извинявам се , а знаете ли че променяте и отоплението на кинескопа
от което следва................за клиента. |
Къде е в случая причинно следственната връзка? |
Следствената причина. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|