 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Чет Мар 13, 2008 23:02 Заглавие: B....O |
|
|
Колеги,наистина е проблем с кирилицата тук,дори работата ми с PC е проблем,щото като ме видят на компа ги бие ток от злоба и завист,независимо,че върша тяхна работа.Само който е работил с гърци може да ме разбере.
Та по темата-телевизора е стар модел-не е LCD,има 2 процесора.В началото помислих,че е TDA2170 вертикала и след смяната за 60Euro,проблема остана.От пулта тръгва за момент и остава в стендбай.Сменил съм почти всички електролити в захранването и вертикала.Пулсации няма.Дали този модел не се нуждае от софт,както някои Грундици-не знам.Имам Пони-програматор,но никога не съм програмирал SDA2526.Благодаря на всички,които ме подкрепят,а на тези с критиките не пожелавам да работят в чуждина със шефове,като моите.Надявам се с ваша помощ да оправдая 60те евро по моя вина. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wqep Активен потребител


Регистриран на: 29 Сеп 2006 Мнения: 64
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 10:33 Заглавие: Re: B....O |
|
|
Здравей колега.Продукта BeoVision LX 2802 ли е?Знам за какво става въпрос в ГР , ама ходи там в столицата,дълбоката провинция е тегаво.
Значи тези BeoVision-и дето сам ремонтирал при 80% от случаите са били за студени спойки и кондензатори памет веднъж ми се случвало,но въобще не тръгваше уреда.
КАто тръгне за тези няколко секунди испълнява ли команди?Какво има на екрана?Мога да ти дам тел. на колега в ГР дето ежентоално да те насочи
УСПЕХ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 10:36 Заглавие: |
|
|
Веско ,защо първо не опиташ с нвещо по прозаично,като да направиш едно по подробно презапояване по дънната платка,въпреки че съм сигурен че при почукване и усукване не променя ситуацията .С подобно изчадие си скъсах нервите със същите симтоми и вървях по същия път и накрая като запоих почти всичко по дънната платка въпреки че нямаше видими дефекти ,нещата се оправиха. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 12:01 Заглавие: B....O |
|
|
Огледал сам и сам препоил всичко съмнително,педантичен сам по студени спойки,този тв има 4 платки,като дъното е процесорите,тунера,IF и звука.
На ICЗ PCF84C81 pin11 service start окъсявам към маса и с пулта стартирам тв то.само така заработва и излиза графика.Само от пулта от няколко старта гори BU508.Като стартирам по горния начин с pin11 на маса,тв то тръгва с графика и някои функции се променят,но няма картина и звук на нито един канал.Като че ли наистина е нужен софтуер.В сервиза ни нямаме нова празна памет,а в града ни има само 1 магазин за части и няма почти нищо,повече неща поръчаме от Атина или от БГ,за жалост.Много пъти сам получавал компетентна помощ от много колеги и благодаря на всички,които са ми обръщали внимание,както и аз сам помагал на много от вас,но тук в Триполи,дори в цяла Гърция,атмосферата е напрегната за всички българи,щото гледат на нас,като на 5,6 качество хора,а в много неща сме повече от тях,само,че в тях е ножа и хляба и самочувствието е като в казармата |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 14:32 Заглавие: |
|
|
Такива досега не са били за процесор ии софтуер. Както вече отбелязаха, лоши спойки обикновено по хоризонтала. И малко по захранването. Тази марка при телевизорите е като Ролс-Ройс при автомобилите. Тежко, старо и скъпо, без особени екстри. Виж за тръгване от дистанционното. С друг бутон (TV) или нещо подобно. С бутоните на телевизора стартират за секунда и изключват. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 15:19 Заглавие: |
|
|
То и тука си ги имаме-
| Цитат: | | Int reverts to st/by briefly with blank raster on return Tr6 - use BC338-40 as replacement - checks ok out of cct |
_________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 15:59 Заглавие: |
|
|
Дано е от помощ. _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 18:44 Заглавие: B.....O |
|
|
| До сега припоявах,сега измивам и ще пиша за резултата.Схемата имам,а за сервизните данни благодаря....нямах ги.Правил сам много такива тв та,но този ми е проблемен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 20:12 Заглавие: |
|
|
| Чакай да напиша и аз нещо ,преди една -две години правих един Беовижън ,също не тръгваше ,оказа се драйверния транзистор на крайния за ХО ,беше сменян ,но обозначението на платката отгоре беше различно на това откъм страна спойки /разменени емитер и колектор/,така че колегата преди мен беше гледал грешното обозначение и транзистора беше обърнат.Толкоз за Ролс-ройса на ТВ-тата ,куцат му солдермаските. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|