| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 21:51 Заглавие: Търся схема за SVA F2128 |
|
|
На телевизора пише SVAF2128.
Съдаржание: LC863328A,24C08,LA76810,LA4285.
Има проблеми със сънхронизацията,но по важното е че на екрана има изписано Faktory и не мога да намеря начин да излезна от него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 22:06 Заглавие: |
|
|
| Сервизен пулт. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 8:39 Заглавие: |
|
|
Отворете на първо време пулта за ДУ, а за схема може да ползвате схема на шаси SS1 или SS2,които са разпространени,ако не намерите ще Ви изпратя. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 9:05 Заглавие: |
|
|
Благодаря,
Свалих схема на шасси SS 2,която на пръв поглед наподобява.
Дистанционнотое с чип SC7461-103.Не виждам скрит бутон. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 9:27 Заглавие: |
|
|
LC863328A
5W63 2HD2
2408
влизане в сервиз-усилване надолу от телевизора и RECALL бутон от
дистанционното. за превключване на различните менюта:първо RECALL
и после горната процедура. Някъде иска и бутон OK.
Опитай това, но ще стане ако втория ред на процесора е такъв. Ако не, напиши какво пише на твоя на втория ред. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 9:32 Заглавие: |
|
|
А ето какво намерих в архива си
SVA 2128
Processor LC863328A
5W63 2H02
Video LA76810A
Вход в сервиз:
1.Окъсяват се 2 и 16 крак на ИС/LC7461/ на ДУ.
2. Volume на минимум 2. Нажать Volume -- на ТВ и Recall на ДУ
/появява се FAKTORY/ 3.
Повторното натискане на Volume -- на ТВ и Recall на ДУ
довежда до сервизното меню
Уточнение: Используя пульт дистанционного управления,
нажать (RECALL (DYSPLAY)), затем нажать (V-) и удерживать её
некоторое время. На экране появится надпись 'FACTORY'.
Повторение этой операции несколько раз приведёт к выводу на экран
'C/B ADJUST' 'ADJUST' 'SETUP' и вернётся к 'NORMAL TV' _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 10:13 Заглавие: |
|
|
Благодаря,
С ваша помощ и малко късмет /то дистанционното е развалина/ излезнах от сервиз.
Някой да има Dump защото сигурно са направили доста игра в сервиз
и ще ми е по лесно да презапиша паметта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 10:25 Заглавие: |
|
|
Ето тоя откъдето извадих записките. _________________ Не обръщайте голямо внимание, на това което съм писал след 22.00ч. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 10:28 Заглавие: |
|
|
Ето и от мен,дано някой пасне. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 15:42 Заглавие: |
|
|
Благодаря,
Влезнах в Сервиз и пооправих нещата.Липсата на синхронизация се оказа от скапани се кондензатори и лоши спойки.Телевизорът вече работи нормално. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|