Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Sony KV-14DK1 спорадично прекъсва
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Пет Мар 14, 2008 22:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак на линия/преди да е годинясал Rolling Eyes /.Продължава в същия дух и това си е.Кратковременно "стържене" в ТХО,свързано с изчезване на звука и склонност към поява на верт. черта.В определени моменти може да изчезне само говора.Всичките тези неща стават за части от секундата и се проявяват доста на рядко.Поставях външно захранване.Подмених:ТХО,изходния транз.,драйверни траф и транз.,всички бобини и кондери по веригата на ОС,демпферни диоди и кондери,диодите за центровката,елементите към 11 крак на ТХО,разрядника...Махах фуз-резистора за захранване на вертикалната.Разкачвах единия край на хор. ОБ.Подмених даже стабилизатора на 9 волта.Разкачвах 1-ви крак на НЧУ/VCC/.
Подменени са електролити на:В+,на 15-те волта от ТХО...и да не изреждам повече.Иначе изображението е идеално.Ако някой има някаква идея...
пп-не забелязах някаква зависимост от температурата.Понякога прави номерцата малко след включване,понякога работи нормално с часове и след това "прицърква" и пак си работи...
Склонен съм да помоля някой от модераторите да премести темата в говорилнята.Така поне ще се отпушат теоритични постановки и предположения...та ако ще да замине и към совалката...

Добавено от Божилов-
Нека си седи тука темата-все пак е достатъчно сериозна.Пък те теоретични постановки и тука ще се отпушат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2008 2:20    Заглавие: Отговорете с цитат

helios написа:
Май намирисва на захранване
helios написа:
Кратковременно "стържене" в ТХО
helios написа:
склонност към поява на верт. черта.
helios написа:
В определени моменти може да изчезне само говора
helios написа:
за момент и вертикалната с-ция се срина
Ами той целия телевизор е за смяна Very Happy . Опитай да заложиш само на един дефект, но да е сигурен. Кварца 500kHz на CXA1213 провери ли го? Тази схема като твойта ли е и става ли за гледане или има разлики?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2008 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev написа:
helios написа:
Май намирисва на захранване
helios написа:
Кратковременно "стържене" в ТХО
helios написа:
склонност към поява на верт. черта.
helios написа:
В определени моменти може да изчезне само говора
helios написа:
за момент и вертикалната с-ция се срина
Ами той целия телевизор е за смяна Very Happy . Опитай да заложиш само на един дефект, но да е сигурен. Кварца 500kHz на CXA1213 провери ли го? Тази схема като твойта ли е и става ли за гледане или има разлики?

Владо,верт. черта,прекъсването на говора и стърженето в ТХО,се проявяват почти винаги едновременно.Т.е.,свървам ги с една и съща причина,която ги създава.Относно захранването,казах,че вече е вън от съмнение-поставях външно.Кварца е сменен.Това,което успях да "хвана",е че по време на споменатите ефекти,Н-импулсите към крайния са на лице,както и В+ и захранването на крайните видео и 2-ра решетка.Махах и цокъла на кинескопа...Пак същото.
А схемата си е точна.Едно време ги даваха заедно със...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2008 12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Що не го натовариш със външна ХОБ на жици-без да махаш старата от гърловината?
Той и така ще си работи и по звука ще разбереш ако пак прави мизерии...Само малко ще го попритъмниш да не прогори луминофора...
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2008 12:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
Що не го натовариш със външна ХОБ на жици-без да махаш старата от гърловината?
Той и така ще си работи и по звука ще разбереш ако пак прави мизерии...Само малко ще го попритъмниш да не прогори луминофора...

Ще пробвам и това,макар,че откачах единия край на бобината/при яркост и контраст на 0 Wink /и си прицърка по съвсем същия начин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2008 12:54    Заглавие: Отговорете с цитат

helios написа:
Н-импулсите към крайния са на лице
Това е важно. Обърни внимание дали няма промяна на честотата или амплитудата по време на дефекта. С820/560р провери ли го? Ако не те мързи напиши елементите по ХО, които си сменил, за да не ги повтаряме.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2008 13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev написа:
helios написа:
Н-импулсите към крайния са на лице
Това е важно. Обърни внимание дали няма промяна на честотата или амплитудата по време на дефекта. С820/560р провери ли го? Ако не те мързи напиши елементите по ХО, които си сменил, за да не ги повтаряме.

Н-импулсите/по време на.../изглеждат непроменени.Пак повтарям,че ефекта се появява за части от секундата,но осцилоскопа,за разлика от волтметъра/използвах И стрелкови при следене на гореспоменатите н-ния/е доста "по-бърз" и би трябвало да усетя евентуалната му деформация.
С820 е сменен.Попадна ми подобно шаси от 14 инчов,със счупен кинескоп.А за другите сменени елементи от ХО.ВСИЧКИ бобини кондери диоди и резистори свързани с ОС.Тримера за центровка го замествах с постоянни R-ове.Q821-сменен.Всички елементи около 11 крак на ТХО/знаеш за какво са/.Ценера и С-тата около IC 801...За кварца,казах.Също и елементите м/у 29 и 30 крак на 1213.
Та ако щеш и заради спорта смених RESET схемата към проца.
Гадното и,че като се "закрепи",си работи с дни/мамка му Wink /.
Онзи ден,последното,което смених беше С857.Преди това бяха зачестили ефектите,и след смяната му в продължение на няколко часа работи перфектно и за малко да му затворя капака,макар,че нямаше логика да е от него.Имам предвид говора,който изчезва по време на ефекта.Все ми се струва,че е свързано с кварца на 500 или,не дай си боже с 1213...
Лоша спойка,със сигурност не е.Първо съм ги повторил всичките а и при лоша спойка подобно поведение не се среща.Осуквах шасито многократно и във всички посоки и с духалката-топло/студено...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2008 14:47    Заглавие: Отговорете с цитат

helios написа:
Н-импулсите/по време на.../изглеждат непроменени..
Това е важно и от него зависи дали да търсиш повредата напред към развивките или назад към СХА1213.
helios написа:
Имам предвид говора,който изчезва по време на ефекта...
заради спорта смених RESET схемата към проца...
Тук трябва да провериш дали постъпват синхроимпулсите на 36кр. на М34302. Опитай да ги имитираш с високо ниво. Ако стане номера и при следващо забиване не изчезне звука - значи проблема е от синхроимп., които трябва да идват от 32кр. на СХА1213.
helios написа:
Разкачвах единия край на хор. ОБ..
Трябваше да разкачиш и двата края, че така няма да хванеш ако има късо между двете бобини.
helios написа:
вертикалната с-ция се срина
Тук също може да провериш дали събарянето е от спиране/окъсяване на захр. от ТХО-то или от спиране на импулсите от 18кр. на СХА1213.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
helios
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005
Мнения: 2944
Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2008 15:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с външните бобини го направих/и в момента си е с тях/,но мисля,че напипах проблема.Сложих 3-ти кварц/500/,взех стрелковия омметър, сваления от споменатото шаси кварц и/нали ТВ-то си работи и друга работа в момента си нямам/,започнах да го "меря" за утечка.
В един момент стрелката се отклони.Реших,че неволно съм допрял сондите,но не би.След много опити,почуквания и раздвижвания на изводите му,наистина показа утечка.Това след мнооого дълга игра.
Опитах същото и с първия/който си беше на ТВ-ра в началото/-не се "получи".

Все пак,не бързам със заключенията,защото.........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Съб Мар 15, 2008 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

В повечето случай излиза от кварца.Но си мисля да смените стабилизатора на 9v IC851 та да видим какво ще се получи.
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals