| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 16:59 Заглавие: NEO TV-2163SLFTX,шаси К1 на Beko - захранване. |
|
|
| ТВ е NEO със шаси Beko K1.Повишени бяха захранващите напрежения и изключваше защитата,като +В беше 137В.Всичко проверено,клиента казва,че още като нов е поизключвал от време на време.По схема +В е 115В,като също R629 за следене на +В по схема е 2.2КОм а на ТВ-то е 25кОм.Понамалих го наполовина,всички напрежения си дойдоха в норма,+В стана 125В и хоризонталния размер се сви с по един сантиметър.С на обратния ход няма стойност по схема,явно се нагажда,има и паралелен по-малък за доизкусуряване явно на размера.Та накрая да запитам - фабрично ли е увреден и така ги доутаманяват или има някъв тънкаж. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 18:10 Заглавие: |
|
|
| Този С=100мФ/400В,първо смених и вторичните напрежения не мръднаха изобщо.Защо сега другите са си в норма а +В все си е завишено спрямо дадената схема - 125В.Мерих отоплението - 20В,га че ли наистина требе да е по-височко +В-то. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 19:01 Заглавие: |
|
|
| vescherry написа: | | .....га че ли наистина требе да е по-височко +В-то. |
Този ли е номера на кинескопа A51ERS357X550..!!? _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 19:31 Заглавие: |
|
|
| +В зависи от кинескопа и мисля,че е било нормално.Търси другаде проблема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 19:39 Заглавие: |
|
|
Той хубаво tomazo пита ама няма кой да му отговори 21''=125v според какъв е кинескопа де  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 20:28 Заглавие: |
|
|
Така ги донатъманяват .Един или два ,че понякога и три nf нагоре или надолу според това какъв кинескоп са сложили на иначе абсолютно едни и същи шасита. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vescherry Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 721
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 20:46 Заглавие: |
|
|
| tomazo написа: | | vescherry написа: | | .....га че ли наистина требе да е по-височко +В-то. |
Този ли е номера на кинескопа A51ERS357X550..!!? |
Да същия е кинескопа и най- добре се държи като размер на +В=130В,като отоплението е 21В.Явно е толкова но като че ли първоначалното 137В,му идеше много. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoil_Pishikov Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2007 Мнения: 133
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 20:55 Заглавие: |
|
|
| 21в отопление не е ли множко ,виж си батерията на уреда. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 21:00 Заглавие: |
|
|
| Stoil_Pishikov написа: | | 21в отопление не е ли множко ,виж си батерията на уреда. | ако ги мери с осцилоскоп са си тамън толко |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|