| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 18:34 Заглавие: Philips 20CT2336-шаси CTX-E-Решено |
|
|
Здравейте колеги.Телевизора работи,но при пускане тръгва с малка яркост и звук усилен до край.Такава му е насройката на РР.Как да запаметя нормални величини.
Последната промяна е направена от evgevg на Нед Мар 23, 2008 23:22; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 18:45 Заглавие: |
|
|
Акумулатора нали е жив или сменен?
Пускаш ромбчето със стрелката навън (демек да търси програми)
Регулираш квото регулираш-яркост,мяркост.
Натискаш ромбчето със стрелка навътре в него (може да е червено,абе това дето с него запаметяваш програмите) и го задържаш.
Ако не ще само така-
Пробвай докато го държиш да натиснеш и нормализация (PP или 2 стрелки една срещу друга).
Store-то го отпускаш първо,секунда след него и нормализацията.
И имай впредвид че не става всеки път! _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 19:21 Заглавие: |
|
|
| Батерията е свършила.Интересното е ,че с нея работи горе долу а с нова показва F2 на дисплея.Нямам акомулаторна и слагам нормална през диод.Схемата ми е лоша и ми се струва че пише 1,2vа и елемента си е единичен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 19:36 Заглавие: |
|
|
| evgevg написа: | | ...Схемата ми е лоша и ми се струва че пише 1,2vа и елемента си е единичен. |
Може и да бъркам, но от "общи съображения" ми е странно такава дърта памет да може да се "удържа" само с 1,2В.
А VA е друга мерна единица. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 22:27 Заглавие: |
|
|
По схема наистина е 1,2В.
Имам едни други записки на които пък за тва шаси съм я писал 2,4В.
На 2B шасито на Филипс паметите са същите и там със сигурност си бачка оригинално с 1,2В.
На практика съм слагал и 1,2 и 2,4 и не съм имал проблеми,както и телефонски акумулатори,както и 3В едни елементи особени има от ICC5 шаситата. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 23:33 Заглавие: |
|
|
Извинете ,че съм пропуснал шпацията между v и а.Телевизора е готов.Намерих акомулаторна батерия от мобифон(вътре са 3х1,2v).Сложих една и нещата се оправиха.Запаметяването стана като се натисне първо прекъснатия ромбоид и след както мига цифрата в момента в който светва натискам памет и РР заедно.Благодаря за помоща.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|