 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Съб Мар 22, 2008 23:52 Заглавие: |
|
|
| Ако телевизора не може да светне и изключва съм съгласен,че е 100микро на 400v.А това,че е свил картината с по един пръст след намалянето на напрежението ме кара да си мисля,че си е било нормално.И други причини може да има да сработва защитата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Мар 23, 2008 0:04 Заглавие: |
|
|
Стоиле,напрежението +B в конкретни случаи в които не е ясно точно колко трябва да е се "мери" именно със осцилоскоп съдейки по размаха на РИОХ на отоплението.
22В се счита за норма при 50Хц-телевизори.
Или по формулата-
Uдейст. = Uо.х.[0,29 + 0,01(Tо.х - 12)]
Когато в даден телевизор се не знае колко точно трябва да е +B се съди така и 22В РИОХ гарантирано отговарят на стандартното 6,3В(ако е на толкоз кинескопа).
А колкото до поведението ти-
Всякакви "цинизми","онанизми" и т.н.-нямат място тук,нито където и да било в нормалните форуми,където се гледа на що-годе прилично ниво на общуване и уважение към събеседниците.
А от форума можеш да научиш доста неща.
Ако това ти е целта.
Виж ако е да се конфронтираш със колегите-отделен въпрос.
щото гледам че от ден на ден "листата с враговете" става все по-обширна.Как аз още не съм влезнал и аз в нея-чак ми е чудно.
 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Нед Мар 23, 2008 0:54 Заглавие: |
|
|
| а, на мен пък ми е чудно,как още не сте му били шута |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|