Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TeleFunken BS 9200 DP -опитва се да тръгне и изключва
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Вто Фев 26, 2008 18:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
на 4 краче 0 волта има на 8-мо краче обаче няма никой

Така и трябва да бъде...Когато щракне на 4то-тогава ще потегли и 12волтовия стабилизатор.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
matkauton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 166

МнениеПуснато на: Съб Мар 22, 2008 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

След като го бях захвърлил задълго телевизора днес пак се захванах с него... значи на въпросният интеграл 8138на 4-то краче напрежението пулсира.. проследих назад нещата 5-те волта идват от TL082. захранването на ТL 082 обаче също пулсираи така назад стигнах до първичната намотка на трансформатора.. Когато се опитва да запали напрежението на първичната намотка е нормално високо, но когато изключи или пък откача ТХО напрежението пада на 300 волта. сътвоетно и всички напрежения
смених CP 15 100микро... все още никакъв ефект.. върнах се на интеграла ТЕА2281и неговото захранващо напрежение на 16-то краче и то пулсира заедно с целия телевизор. Вече съм шах с пешката......... всичко уж е здраво но не работи... май е време да отида до магазина за ТХО как мислите?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 23, 2008 1:57    Заглавие: Отговорете с цитат

matkauton написа:
май е време да отида до магазина за ТХО как мислите?
Чакай, рано е за ТХО. Телевизора е пълен с обратни връзки и не се знае откъде ще изскочи заек.
matkauton написа:
значи на въпросният интеграл 8138на 4-то краче напрежението пулсира.. проследих назад нещата 5-те волта идват от TL082.
5-те волта идват от емитера на ТР44/BDW93(12A/80W). Трябва да провериш СР42/4700µF, СР43/4700µF и евентуално за повишен товар в емитерната верига. Колко волта има на колектора? Чакаме да докладваш и след това ще продължим с TL082, който превключва базата на ТР44.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
matkauton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 166

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2008 11:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Тия кондензатори явно някой преди мен се е мъчил с телевизора и изглеждат сменени. На колектора на TP44 има 5.5 волта когато се опитва да запали скача на 6. На емитера си е въпросното пулсиращо напрежение, а на базата при опит да запали се появяват 2 волта и изчезват. Премерих съпротивлението между емитер и маса. 37 ома струва ми се малко но н емога да хвана защо е толкова малко...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2008 12:15    Заглавие: Отговорете с цитат

matkauton написа:
Премерих съпротивлението между емитер и маса. 37 ома струва ми се малко но н емога да хвана защо е толкова малко...
Kaто съпротивление не е малко, но под напрежение може да окъсява някоя от 10-те ИС, дето са навързани по него. Сложи едно съпр. 50-100 ома вместо товар и виж дали ще дойдат 5-те волта. Може да видиш какъв е тока и като подадеш външни 5V.
TL082 е ОУ, който управлява базата на ТР44. Първо виж захранването на 8кр. дали е наред. След това вдигни за проба една от обр. връзки DP75. Напр. на 5кр. трябва да се вдигне на 5V през RP72. Тези 5V се сравняват с 5-те волта на 6кр. от на емитера на ТР44 и в зависимост от това дали са повече или по-малко, съответно на 7кр. излиза по-високо или по-ниско напр. към базата на ТР44. Провери дали работи коректно и докладвай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
matkauton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 166

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2008 13:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че по нагоре бях писал че на 8-мо краче на TL082 има 16 волта при опит да запали напрежението става 23. което ме доведе в първичната намотка на Трафа. Т.е При опит да запали всичко изглежда нормално и изведнъж всичко приключва. Махнах DP 075 пак същия момент но не се чува да палят отклонителните и няма пукане от говорителите... Мисля че трябва да се насочим към TEA2281..... Забравих да кажа cp58 2200микро сменен

ТЕА2281 на 16 краче напрежението пулсира, което ме навежда на мисълта че се товари от някъде щом му пада захранването..., а то така акто гледам идва директно от греца ... CP16 беше се разтекъл смених го ама пак не работи. Отивам да хапна и пак се захващам...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2008 15:06    Заглавие: Отговорете с цитат

matkauton написа:
ТЕА2281 на 16 краче напрежението пулсира, което ме навежда на мисълта че се товари от някъде щом му пада захранването..
За да работи гладко захранването на on, трябва:
1. Да се стартира ТВ-то от 5-те волта на TP44 и 12-те волта от 8кр. на TDA8138.
2. Да тръгнат развивките и ТХО-то.
3. Да дойдат хор. импулси през DL11 oт вторичната страна на ТХО-то.
4. Тези импулси да минат през схемата за стабилизация на +В, през трафчето LP03 и да се върнат в първичната на импулсното към ТЕА2261.
Т.е., получава се затворен кръг и отнякъде трябва да почнеш. В първичната също има доста неща за проверка и дано да имаш късмет. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
matkauton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 166

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2008 16:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Забелязах че при светкане на екрана се появява тънка хризонтална линия т.е вертикалата не работи. Ако откача ТДА8172 щото ме съмнява че осъсява ще запали ли според теб телевизора давайки лента.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2008 17:07    Заглавие: Отговорете с цитат

matkauton написа:
Ако откача ТДА8172 щото ме съмнява че осъсява ще запали ли според теб телевизора давайки лента.....


Божилов написа:
С разкачена кадрова забрави да тръгне тоя телевизор.


Божилов написа:
И в момента на пускане е важно да разбереш кадровата тръгва ли или не тръгва.С ухо до ОС се разбира достатъчно добре.С осцилоскоп също.

matkauton написа:
Отклонителната ситема пали чува се ясно.


Божилов написа:
Не дали пали,съвсем друго нещо те питах.Дали се чува звука от тръгването на вертикалното отклонение,като си мушнеш ухото до отклонителната система в момента в който тръгне.
Като не-ползвай осцилоскоп.


Божилов написа:
Така и не се разбра със сигурност тръгва ли вертикала за момент или не тръгва...


matkauton написа:
Вертикала тръгва за момет


И за финал-
matkauton написа:
Забелязах че при светкане на екрана се появява тънка хризонтална линия т.е вертикалата не работи.

_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
matkauton
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Юли 2007
Мнения: 166

МнениеПуснато на: Пон Мар 24, 2008 17:12    Заглавие: Отговорете с цитат

ОООК моя грешка просто доста се проточи във времето и съвсем се омотах вече...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals