| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Мар 23, 2008 21:20 Заглавие: |
|
|
Чакайте сега колеги-дайте да не е "от вратата за краката".
То си има методика.
Като се види че има проблем по шините (а това е най-лесния начин да го разбере както съм му казал).
Почва-разкача PLL (SDA3202),маща и текста ако го има (въпреки че този модел специално е фабрично със заглушка само,ама някой може да му е сложил)
-ако пак не помни-оттам нататък е ясно-решава се съдбата дали е останал жив процесора или не е.
Демек сменя памет и разбира или се хваща със уред и/или осцилоскоп на SCL/SDA и пак разбира ще ходи ли процесора в гюма.
Напреженнието +B се мери на филтража
C517-(напрактика и диода който е дал emoome е впралел на него,ама тва е с малък екран и диода вероятно може и да не е сложен).
124В е за малък екран.
Във файлообменника има схема на CUC3400,която е без диоден модулатор версия-демек за малките екрани-тя ще ти пасне и още по-точно въпреки че те CUC3400/CUC3410 са еднакви шасита.
А напрежението и не го вълнува колко е.Каскадата пука не от напрежение че и е повече или +B е завишено,а просто щото е спукана.
Зелената пластмаса-от лявата и страна-там на по-издутото по средата е спукана.Като я свали и огледа на светлина ще види и чертичките на пукнатините.
Или фърга от ръба на фокусния потенциометър.
Иска смяна,ама след като види че въобще управлението е живо-демек "има надежда".Щото може и да няма нужда от подмяна на каскада  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 19:36 Заглавие: |
|
|
Завишени напрежения няма.В+ е 120.Излизат си 200-те,5-те,12 и още едно 12.Каскадата е махната.Телетекст няма.Диода,за който споменава ЕМО липсва.
Божилов,дай жокерче за процедурата по сканиране и запаметяване.
Надписите на бутоните са поизтрити,но ще се опитам да ги опиша.
Отдолу са:Р/С,-->,F,-,+.Отгоре,освен трите за Я,К и Н има:NORM,PERI и М.
Опитах с Р/С ислед това -->,но ги превърта до 99 и пак сначале.
В един момент спря на 45/примерно/,но само веднъж. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 21:09 Заглавие: |
|
|
P/C -изписва ти номера на канала,вероятно 00 в момента щото по шините са станали лайна или който последно е бил запаметен.
Имаш 2 бутона 1+ и 10+ с тях набираш някоя цифричка за номер на канал.Без значение каква.
Натискаш М и си запомнил.Прецъкваш програмите и гледаш дали го е запомнило давайки пак P/C _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 21:15 Заглавие: |
|
|
Напреж. на шините/изводи 10 и 37 на проца/беше между 1 и 2.5 волта.Махнах тунера и тези напрежения станаха около 4.5 волта/светлинка в тунела!?/.Остава да се разбере дали проблема е в паметта или в синтезатора.А защо не и в процесора,но с осцилоскопа на 10 и 37 крак се наблюдава нещо като опити за "обмен",при свален тунер.
SDA2516-5 с каква се заменя.С 2526 например... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 21:28 Заглавие: |
|
|
| Филипов написа: | | SDA3202 в тунера. | Почти винаги изгарят при пецъркване. По-добре сложи TSA5511 по-издържат според мен.А памета можеш да я смениш с 24Cxx ,но имаше някаква тънкост около 7кр. Ако се стигне и до нея утре мога да видя записките си.
Последната промяна е направена от GOSHO на Пон Мар 24, 2008 21:33; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 21:30 Заглавие: |
|
|
А процедурата не се получава/ако добре съм те разбрал/.
Натиска се Р/С и показва 00,след което -10/например/,след това М,превключват се каналите и след това отново Р/С.Е пак си показва 00 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 21:32 Заглавие: |
|
|
Ясно,щом дава 00 начи има проблем по шините,то и вече си го разбрал де...
Откачаш им крачетата и разбираш кое от двете е.
Махаш първо SCL/SDA на SDA3202,ако не живне сменяш паметта.
Нищо не пречи при перцъркване да се скапят и двете,както и съм имал случай да си идат и памет и процесор и PLL.
TSAто,което е дал колегата става-потвърждавам.
SDA2526 става за там.
24C-серията също става,но не на всеки път и понякога възникват проблеми.
Едно че трябва да барнеш 7кр,друго че трябва да сложиш поне 24c02,като обем.
Нищо че старата е по-малко.
И пак някой път не става-някои сименсови процесори упорито отказват да проговорят на един език с тия памети и да се разберат. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Последната промяна е направена от Bojilov на Пон Мар 24, 2008 21:48; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 21:41 Заглавие: |
|
|
Момчета,благодаря за сега/особено на Божилов/!
В момента нямам рез. части.Като дойдат,пак ще се "чуем" по темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 21:50 Заглавие: |
|
|
| Вероятно с празна памет ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Мар 24, 2008 21:51 Заглавие: |
|
|
Ръгни,ръгни някоя 24ка памет,да разберем поне дали е жив процесора или сичкото писане е било "язък за барутя". _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|