| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Мар 25, 2008 19:55 Заглавие: |
|
|
| Сходен проблем съм имал флаша.Доста често дава дефект и VCT-то |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Мар 25, 2008 20:23 Заглавие: |
|
|
| Провери си пощата пратих ти проверен флаш бин за това шаси |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mteddy Опитен потребител


Регистриран на: 31 Яну 2007 Мнения: 510
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 28, 2008 0:37 Заглавие: |
|
|
| mteddy написа: | | Днес вече съм с осцилоскоп и ще дерзая | Пусни цветни ивици от тунера, изключи всички екстри от менюто и включи осцилоскопа. Сравни RGB сигнала, който влиза на 43, 48 и 54кр. на IC600/MST9883 с RGB сигнала, който излиза от 70,73 и 76кр. на IC500/FLI2300. При нормална работа на AD/DA(IC600, IC500 и IC501) осцилограмите трябва да са еднакви. Сравни ги и кажи дали са добре или се събарят на изхода на AD/DA. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mteddy Опитен потребител


Регистриран на: 31 Яну 2007 Мнения: 510
|
Пуснато на: Пет Мар 28, 2008 10:54 Заглавие: |
|
|
| Така направих, но пуснах сиви вертикални ивици. Знам как изглежда "картинката". До входа на АЦП-то (IC600) няма проблем. На входа на IC850 или изхода на IC500 има пропадане на сигнала "по стълбицата", но между схемите има прехвърлящи кондензатори 47uF 16V, които са заминали. Сменям ги, и ако не е само от тях, остава да е "цифровизацията". |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mteddy Опитен потребител


Регистриран на: 31 Яну 2007 Мнения: 510
|
Пуснато на: Пет Мар 28, 2008 14:22 Заглавие: |
|
|
След смяната чувствително се подобри картината. Сега останаха малки черни чертички, които много наподобяват снеговалеж. Не се виждат от по-голямо разстояние. Ще ги пусна с един DVD плейар, но мисля, че това му беше.
БЛАГОДАРЯ! на всички. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|