Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Да си направим Interactive LED Coffee Table
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 379

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2008 9:56    Заглавие: Да си направим Interactive LED Coffee Table Отговорете с цитат

попаднах нещо много интересно

http://www.becausewecan.org/node/375
и се замислих, че ще е добре и ние да си скаъпил нещо подобно.
ето още оинтересно връзки по въпроса:
http://evilmadscience.com/majors/46-tables- в този линк се споменава, че такава маса излиза $600, но на мен не ми се вярва!

ДЕМО КЛИП
За съжаление не намерих схема и печатна платка, та въпросът ми е има ли ентусиасти да си направим такова нещо?
ето още един проект изпълнен със същите китове http://www.instructables.com/id/Interactive-LED-table/
_________________
Дървени щори


Последната промяна е направена от kalin на Сря Мар 26, 2008 10:23; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Дек 2005
Мнения: 461
Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2008 10:07    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми хареса много идеята Exclamation особено онова с котката Very Happy
А имате ли представа такава маса ако се сложи в някое заведение колко клиенти ще привлича Wink
Иначе съм навит да пробвам ако има схема .
_________________
Таз година булка , догодина...- две !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004
Мнения: 1094
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 26, 2008 21:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де ама не е ли малко грозничко така да се виждат всички карантии Rolling Eyes
Не е ли по-добре да се залепи и някакво фолио на стъклото полупрозрачно или направо прозрачно но с шарка за да не се виждат карантиите а само светлините?
Иначе наистина е много готина идеята Very Happy
Да не кажа ,че направо кърти и се влюбих Shocked
_________________
Може и да бъркам.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 379

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 0:21    Заглавие: Отговорете с цитат

това са козметични проблеми само да се намери някой да направи платка и да измисля софта за микроконтролера, че иначе няма да го бъде Smile
_________________
Дървени щори
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
woodoman
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 03 Яну 2008
Мнения: 67

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 0:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Като гледам демото май няма да е необходим микропроцесор защото тогава ще стане по-сложно. Първо при всеки диод трябва да има фотоприемник който при затамняването му да пуска диода. Второ всети диод трябва да има схема която да го кара да мига и да намалява интензитета на светене. Т.е. трабва да се констроира индивидуална снемичка за всеки диод и да се поставят колкото диода са необходими. Така показана масата може да се използва само в осветени помещения имаче няма да може да реагира на предметите върху нея. Поне аз така мисля.
_________________
Нека да си помагаме взаимно. Защото ако не си помогнем ние няма кой да ни помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Дек 2005
Мнения: 461
Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 8:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз мисля , че ще може да се използва и в тъмна стая.Ако датчика е инфрачервен като на СОТ-овете?
И другото на което трябва да се обърне внимание е пулсиращото затихване ( ако мога така да го нярека ) на диодите - за оето нямам идея как ще се осъществи.
_________________
Таз година булка , догодина...- две !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kalin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Апр 2005
Мнения: 379

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 9:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно може и на тъмно да работи!
http://www.youtube.com/watch?v=uBrmuz-UEhE
Цитат:
Като гледам демото май няма да е необходим микропроцесор защото тогава ще стане по-сложно. Първо при всеки диод трябва да има фотоприемник който при затамняването му да пуска диода. Второ всети диод трябва да има схема която да го кара да мига и да намалява интензитета на светене. Т.е. трабва да се констроира индивидуална снемичка за всеки диод и да се поставят колкото диода са необходими. Така показана масата може да се използва само в осветени помещения имаче няма да може да реагира на предметите върху нея. Поне аз така мисля.

незнам дали ще може да се постигне този ефект без микроконтролер!
Освен, че при зажъмняване се задеиства масата, но и попринцип тя си премигва по-леко!
http://www.flickr.com/photos/oskay/504276595/sizes/o/ ето тук се вижда сглобената платка, по мое мнение тя се състой от 4 зависими микроконтролера който се оправляват от по един фотодиод. В една такава платка с размери 12"х14" има 80 светодиода следователно с един миктоконтролер се управляват 20 светодиода.
woodoman- доста по трудно ще е да се сложат и толкова много фотодиоди!
_________________
Дървени щори
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
woodoman
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 03 Яну 2008
Мнения: 67

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 13:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се май не съм догледал както трябва. Наистина се исползват микроконтройлери. Ще се опитам да измисля нещо. Ако имате и друга информация поставетея в темата за да мога да се ореантирам. Наистина ефекта е готин и може да се постигне нещо.
_________________
Нека да си помагаме взаимно. Защото ако не си помогнем ние няма кой да ни помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 17:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е и сензорите да са за електростатично поле,отворени гейтове на полеви транзистори....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nafo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юни 2005
Мнения: 282

МнениеПуснато на: Чет Мар 27, 2008 20:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoy40 - мисля, че си най-прав, защото преди време гледах подобна дивотия монтирана под една тениска....
_________________
Всичко е ток и жици.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals