| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
чавдар чавдаров Гост
|
Пуснато на: Пет Апр 04, 2008 15:26 Заглавие: Сервизно меню на AKAI -шаси MONO PLUS II |
|
|
| Телевизора е AKAI.Шасито е MONO PLUS II,процесор SDA 5254-A024.Нямам оригинално дистанционно.Проблема е че при настройка на екрана се изписват последователно обхватите.но реално на 7 и 8 крак на процесора потенциала си остава през цялото време нисък.Телевизора е от Холандия и може ли да е настроен само на един обхват.Как се влиза в сервизно меню.Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Апр 04, 2008 15:37 Заглавие: |
|
|
Mute,OK(M) и TV последователно от пулта.
Във файлообменника има и сервизно. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Апр 04, 2008 15:39 Заглавие: |
|
|
Няма основания да се счита, че е "окастрен" след като индицира различните обхвати.
Като се откачат въпросните два крака (и леко се дръпнат нагоре) става ли нещо по тях? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
чавдар чавдаров Гост
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 19:16 Заглавие: |
|
|
| С опциите от пулта не става понеже на тоя пулт бутон ОК не е активен. Съмненията за късо след процесора като че ли нямат основаня защото между процесора и ключовите транзистори които управляват тунера има съпротивления по 470 ома. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 21:06 Заглавие: |
|
|
Значи щом не е активен-за сервизен режим ти трябва друг пулт.Без ОК няма как да влезнеш. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 21:32 Заглавие: |
|
|
| Бутона ОК мисля ,че беше бутона с червен цвят и е активен само когато си в менютата и с него се запомня.Това по памет може и да бъркам.Но много се съмнявам проблема да е до сервизния режим. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|