 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Пет Мар 14, 2008 20:51 Заглавие: B O |
|
|
| Наистина са грешни надписите,но работи по същия начин,само като окъся 11pin на процесора и натисна TV от пулта тръгва с графика и тъмен екран.Липсват 12v нa IF,като вместо тях има 3,2V.Не се управляват стабилизаторите TR33,TR4,TR5,TR22.Сега ще ги ровя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Мар 15, 2008 13:00 Заглавие: |
|
|
На прав път сте.Поверете имате ли двете нива 12,7 (0,5V) на базата на TR33 при STAND-BY и ON.Проследете откъде идва проводник В131,не можах да го открия(схемата е на части).Дано при вас да е цяла на хартия.
С атача не успях да се справя затова линк към схемата :
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/608/Bang%20&%20Olufsen_LX2802.html
В случая разглеждах втора страница. _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Чет Мар 27, 2008 20:27 Заглавие: Bang&Olufsen |
|
|
Май стигнах до памет.Почти всичко прерових,но стартира само чрез окъсяване на Service Power от процесора и tv от пулта.С друга памет SDA2526 от Grundig ывъобще не тръгва,а празна нямам.
Ще съм благодарен на някой колега да подхвърли един бин,но има и още един проблем-Работя с Пони програматор,а никога не съм писал SDA25та серия с него.
Добавено от Божилов-
Веско,обърнах ти поста,но от 2 дни вече имаме алтернативни бутони.Под полето за писане.
Означен е така-
Така че вече и сам можеш да пишеш на кирилица. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Мар 27, 2008 20:56 Заглавие: |
|
|
Не съм сигурен дали ви помагам, но защо не опитате без памет? _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Мар 29, 2008 15:53 Заглавие: |
|
|
Не се разбра управляват ли се ТR33 ,TR4 ,TR5 и ТR22 ?Симулирайте включване/изключване на извода на базата на ТR33 като приложите посочените напрежения.
[img]http://www.picvalley.net/u/91/22592_888.BMP[/img] _________________ LZ4XH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Мар 30, 2008 7:47 Заглавие: |
|
|
SDA2526 и 24C02 се различават по това че се управляват с различно ниво на 7-ми крак, така че ако вземеш тази особеност пред вид, можеш да ползваш спокойно и двете. _________________ skype grisha7557 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Мар 30, 2008 8:46 Заглавие: |
|
|
| Ако имаш записа ,наистина пробвай с 2402 ,моята Нокиа в къщи беше също със SDA и работеше после с 24 без проблеми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Пет Апр 04, 2008 19:59 Заглавие: B&O |
|
|
| Пробвах с 2404,не става,крак 7 е свободен.Не става и с изкуствен старт.От 6 месеца работа в Гърция,това е единствениа Тв,който не мога да пребора.Благодарен сам на всички колеги,които се опитахада ми помогнат,но на раково болен действат само успокоителните.Ще пийа 1 узо за ваше здраве,а телевизори ще има още много,те и докторите не лекуват всеки,винаги на изхода стоят гробари,така ще стане и с този тв,сори само за вемето и нервите.Желая на всички колеги по-успешен бизнес и по-малко ядове. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|