| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ДИНКО 7804 Активен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2008 Мнения: 55
|
Пуснато на: Пет Апр 04, 2008 16:23 Заглавие: Sony Kv-G21M1 Не стартира |
|
|
| Състава му е CXP85116b tda 8366 2404 LA7830!Това му е състава общо взето шасито не го знам.При натискане на бутон за програмите примерно за да стартирам телевизора се появява високо за около секунда и телевизора отново минава в стендбай -при следващо натискане се повтарят нещата!Паметта е презаписана кварцовете работят транзисторите са здрави всички напрежения ги има !Някой ако има представа по това описание от къде може да е проблема да пише |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Апр 04, 2008 18:20 Заглавие: |
|
|
А вертикала тръгва ли? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Апр 04, 2008 19:58 Заглавие: |
|
|
МЕРНИ с осцилоскопа на колектора или на отоплението и виж
формата на импулса. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Апр 04, 2008 20:18 Заглавие: |
|
|
| И на мен ми се струва, че проблема е във вертикала. Стартирай няколко поредни пъти (един след друг) телевизора и ако просветне на черта..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Апр 04, 2008 20:49 Заглавие: |
|
|
| За прекалено кратко време се пуска високото че да загрее кинескопа и да се види нещо .При откачане на крайния на хоризонтала при натискане на бутон пак след същото време светва лампата за стендбая |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Апр 04, 2008 20:51 Заглавие: |
|
|
Е като е за прекалено кратко време къв е проблема?
Осцилоскоп нямаш ли да се хванеш на изхода на вертикала?
И с ушото до отклонителната бобина става...
А може и да отоплиш кинескопа с външно подадено напрежение _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Апр 04, 2008 20:56 Заглавие: |
|
|
| Ама осцилоскопа през това време моЖЕ da види доста неща! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ДИНКО 7804 Активен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2008 Мнения: 55
|
Пуснато на: Съб Апр 05, 2008 9:43 Заглавие: |
|
|
| Току що смених вертикала и положението е същото :roll:На колектора графиката е каквато трябва да бъде!При стартирането напрежението на колектора на драйверния транзистор пада от 115 на 2 волта !През това време се вдига за миг високото и телевизора минава пак в стендбай |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Апр 05, 2008 10:40 Заглавие: |
|
|
Каза ти се не да смениш чипа на вертикала,а да провериш дали тръгва вертикалното отклонение-с осцилоскопа на изхода кво става...
Да не излезне накрая че ти сменяш чипа пък той не му идва захранване примерно.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|