| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Нед Апр 06, 2008 23:53 Заглавие: |
|
|
| vladimirstanoev написа: | | GSt написа: | | напреженията се нормализираха но борбата продължава. | За да се включим и ние в борбата не беше лошо да дадеш малко повече инфо:
1. Има ли 45V на 6кр. на TDA853X? Нищо, че ВО работи и развивките ги има. Без това напр. се гаси RGB-то.
2. Колко волта е напрежението на 8кр./VO_GUARD на TDA853X?
3. Как изглежда SSC-то? Или поне колко волта е напрежението на 41кр./FBISO на TDA8842?
4. Колко волта има на 22кр./BCLIN(Beam Current Limit INput) на TDA8842?
5. TDA6107 проверена ли е?...... |
1. да има 46.7V
2. VO_GUARD = 0.43V
3. FBISO = 0.659V
4. BCLIN = 0.788V
5. Не но с осцилоскопа виждам че няма сигнал към нея. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Апр 07, 2008 1:09 Заглавие: |
|
|
| GSt написа: | | 1. да има 46.7V | Това е добре.
| GSt написа: | | 2. VO_GUARD = 0.43 | И това е добре, т.е. вече е ясно, че проблема не е от ВО
| GSt написа: | | 3. FBISO = 0.659V. | Това трябва да е малко повече, но явно гасенето на RGB-то не е и от него (виж за всеки случай как изглежда SSC-то).
| GSt написа: | | 4. BCLIN = 0.788V | Това също е добре.
| GSt написа: | | 5. Не но с осцилоскопа виждам че няма сигнал към нея. | Няма време да видиш нещо с осцилоскопа, RGB-то се гаси веднага от 18кр./BLK IN, така че провери двата ценера към 18кр. и сменяй смело TDA6107, струва лев и нещо. Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RUM+ Опитен потребител


Регистриран на: 05 Ное 2005 Мнения: 371 Местожителство: с.Труд
|
Пуснато на: Пон Апр 07, 2008 8:54 Заглавие: |
|
|
Колега, преди седмица имах същия проблем със същото шаси.Първо си оправи захранването. По незнайни причини се вдига на 132В и оттам всички останали.То трябва да е 115В. В захранването по схема трябва да има тример за реголиране на 115В но липсва. За това последователно на р-824( 2,2 ком) се добавя 270 ом. Сменяш ТДА 6107 защото е дефектирала от високото наприжение и си готов. успех. _________________ тел. 0898736424 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GSt Опитен потребител

Регистриран на: 08 Окт 2004 Мнения: 190
|
Пуснато на: Сря Апр 09, 2008 22:35 Заглавие: |
|
|
Повредата наистина излезна в TDA6108 изгоряла от повишеното захранване. Благодаря ви за помоща закривам темата.
P.S. RUM+ имам чувство че и аз имам проблем с захранването и ще го оставя да поработи за да видя дали ще се вдигне отново след ремонта ( сменил съм всички електролити в първичната и вторичната страна на захранващия блок както и референса за което писах по горе ). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|