| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Deyan67 Активен потребител

Регистриран на: 07 Фев 2006 Мнения: 52 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 8:55 Заглавие: Мини уредба Aiwa CX-NV30E1 - разместена механика-РЕШЕНО |
|
|
Уж я донесоха за смяна на оптика, а то се указа, че някой е пипал механиката и тавата с дисковете излиза наполвина и се прибира постоянно. Имам спомен, че преди много време правих такава и беше голяма борба докато я наместя. Има едно голямо зъбно колело в средата на което има белег и отстрани на корпуса също има белег и при някакво положение се вкарваше тавата ама като не мога да се сетя !!! Двата датчика - за положението на тавата и за вдигането на оптиката са проверени. Моля ако някой си спомня как беше да помага.
Последната промяна е направена от Deyan67 на Чет Апр 10, 2008 17:54; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 10:07 Заглавие: |
|
|
| Надявам се това в пощата да помогне. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Deyan67 Активен потребител

Регистриран на: 07 Фев 2006 Мнения: 52 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 10:40 Заглавие: |
|
|
| Благодаря Добрине. С механиката се оправих малко преди да ми отговориш, но явно проблема е по сериозен. Оптиката светва/дриг е въпросът как/, но не се движи напред и назад. Благодаря и за схемата. Ще бъде полезна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 10:53 Заглавие: |
|
|
| Напиши малко повече -оптиката смени ли, диска върти ли ,като избуташ принудително назад при включване връща ли се в изходно положение??? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Deyan67 Активен потребител

Регистриран на: 07 Фев 2006 Мнения: 52 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 11:19 Заглавие: |
|
|
| Не съм сменал оптиката. Диска не се върти и оптиката не се връща в начално положение. Пробвах тестовите режими, които ми прати, но само веднъж се опита да се фокусира и шейната леко помръдна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 11:42 Заглавие: |
|
|
Ако лазера не е добре няма да завърти диска.
Но въпреки това трябва да се връща в изходно положение.
Ве пак нищо не пречи първо да смениш лазера и пак да пробваш.
kss213 на омегата е от порядъка на 10 лв. слагал съм работят. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Deyan67 Активен потребител

Регистриран на: 07 Фев 2006 Мнения: 52 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 11:47 Заглавие: |
|
|
| Точно това, че не се врища ме притеснява, но все пак щесменя оптиката. А между другото неговата е KSS-480A - дали са еднакви? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 11:54 Заглавие: |
|
|
| Предполагам че не са но ако някои знае със сигурност нека да пише. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Deyan67 Активен потребител

Регистриран на: 07 Фев 2006 Мнения: 52 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Вто Апр 08, 2008 15:15 Заглавие: |
|
|
| Отктих, че в тестов режим оптиката се мести напред-назад от бутоните за песните, но защо не се прибира в начално положение??? Не съм сменил още оптика, но все си мисля, че не е от нея. Вие как мислите ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|