| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
YURI Опитен потребител

Регистриран на: 13 Ное 2003 Мнения: 164
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:07 Заглавие: Grundig CUC120 проблем с вертикалното |
|
|
Здравейте, мъча един доста стар Grundig CUC120 .
Проблема е ,че няма вертикално.... смених чипа -TDA1770 -резултата е същия, сега му подмених и всички електролитни кондензатори и пак няма вертикално....на тъмно се вижда една хоризонтална синя линия по средата на екрана.
Приемам всякакви предложения и идеи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:11 Заглавие: |
|
|
Ами да почнем от най-елементарното-захранен ли е този чип аджеба-първо?
Второ-къв чип слагаш-от шаси или от магазина?
Ако е второто-вероятността да е менте е как да кажа..."огромна".
Аз бих се насочил към TDA1175-от нея по-няма ментаци. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
YURI Опитен потребител

Регистриран на: 13 Ное 2003 Мнения: 164
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:16 Заглавие: |
|
|
Ами чипа е от магазин ..9.60лв. , беше прекъснал и диода Д2764- СКЕ2F между 2 и 8 краче..не намерих такъв и сложих 1N4002.
TDA1175 пълен аналог ли е на TDA1770? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:22 Заглавие: |
|
|
Чакай че чета TDA1170 пък ти си писал 1770.
Та TDA1770 свястна по магазините въобще забрави да намериш....хеле пък на тия пари.В Пулсатор имаше на 130лв май
Има си присадка за нея с TDA1675-културно направена-красота.Около 20лв.
Става и с пресвързване на крачетата с TDA1675/TDA1670/TDA1870-никъв дерт.Платка ВО от Търново-също. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Последната промяна е направена от Bojilov на Чет Апр 10, 2008 9:29; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
YURI Опитен потребител

Регистриран на: 13 Ное 2003 Мнения: 164
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:29 Заглавие: |
|
|
| Е гати късмета.то като купя и още 1 инт. схема и маи ремонта се обезмисля за този 8 канален телевизор...ама е за нашите на село та няма как ще се мъча още. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:35 Заглавие: |
|
|
Е TDA1675 е 3-4 кинта...Ти досега си дал грешна пара-два пъти повече.
Питайте бре хора...
Чипа отдавна не се произвежда,отдавна е обран от магазините,щото пука много...и да е имало стари наличности отдавна са изчерпани...
Поради тази причина и е завъдил ментета...
Кой знае кво са ти продали.Единствено някаква надежда е да случиш на магазин в който тоя чип се е заседял от време оно,когато все още се продаваше и беше читав...
Взимаш някой от чиповете които изредих-дърпаш му даташийта и пресвързваш. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
YURI Опитен потребител

Регистриран на: 13 Ное 2003 Мнения: 164
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:42 Заглавие: |
|
|
Май ще се окажеш ама много прав за чипа - едвам го намерих и то беше последната бройка ((.
TDA1675 е 2.60 има ама може ли да ми обясниш ако не е нахално как да я сложа на мястото на TDA1770? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:57 Заглавие: |
|
|
Еее нали има даташийти за целта-гледаш и сравняваш-
TDA1770 TDA1675
1 - 13
2 - 14
8 - 2
3 - 15
19 - 11
7 - 1
20 - 12
5,6,15,16 - 8 масата
18 - 10
17 - 9
14 - 7
11 - 5
9 - 3
10 - 4
12 - 6 _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
YURI Опитен потребител

Регистриран на: 13 Ное 2003 Мнения: 164
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 12:35 Заглавие: |
|
|
Благодаря за съдействието Bojilov !!!
Сложих пак стария чип и телевизора тругна )).
Излезна прав ,че чипа е менте. А аз съм се заблудил ,че повредата е в чипа защото преди това мерих диода и беше здрав.След като вече бях сменил чипа и не тръгна пак мерих диода и ми даде че е прекъснал ...свалих го и се оказа че едното краче му е прекъснало вътре в корпуса и като го размърдам дава контакт.
И ти като ми каза ,че може и да е чипа ..работата стана ясна )
Още веднъж ти благодаря за помоща.
Лек ден !!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|