| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Yordanov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Май 2005 Мнения: 328 Местожителство: Botswana,Gaborone
|
Пуснато на: Сря Апр 09, 2008 20:22 Заглавие: TV Goldstar shassi MC41A не спира на канала и няма звук |
|
|
Здравейте, Състава му е ТА8690, процесора не се чете. Проблемите са два, при търсене не спира на канала, и няма звук .Сменена 8690, крайната за звук работи (ТДА2030), Навхода AFT на процесора -0,6 волта, не се изменят при търсене и преминаване през канал.За мен работата е към проц,предполагам че не индентифицира сигнал и запушва и звука, но съвети са добре дошли, още повече че този е старичък и надали ще намеря проц,аи номера не мусе чете!
Заглавието  _________________ И когато всичко си загубил, все пак остава бъдещето!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Апр 09, 2008 20:35 Заглавие: |
|
|
Според мен една,или може би и двете бобинки L507,L508 не са добре.Ако искате схема да Ви изпратя? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Апр 09, 2008 20:36 Заглавие: |
|
|
Проблема е един и е в липсата на Ident.
Освен AFT което работи когато си "около" канал, трябва да има и Ident.
И/или вероятно някое от прословутите кондензаторчета. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pavlin v Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2005 Мнения: 856 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Сря Апр 09, 2008 20:37 Заглавие: |
|
|
Не е процесора имах същия проблем и врътнах някоя междинка но не се сешам коя.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Сря Апр 09, 2008 20:45 Заглавие: |
|
|
| Не е процесор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Апр 09, 2008 22:10 Заглавие: |
|
|
Не е процесор,врътва се бобинката,после се сменя кондерчето дето е в нея,настройва се и става.Писано е многократно във форума. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
todoran Опитен потребител

Регистриран на: 05 Апр 2006 Мнения: 197 Местожителство: Kneja
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 7:51 Заглавие: |
|
|
От 17pin ident на процесора по пътя ще стигнете до Q06 и Q07.
Проверете за утечка двата транзистора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yordanov Опитен потребител

Регистриран на: 10 Май 2005 Мнения: 328 Местожителство: Botswana,Gaborone
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 8:02 Заглавие: |
|
|
Благодаря,започвам! _________________ И когато всичко си загубил, все пак остава бъдещето!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:26 Заглавие: |
|
|
Всичко написано до тук е верно но пак има едно но . Имам го същия телевизор при мен със същия дефект . За щастие дойде още един такъв със същото шаси .Първо размених двата филтъра без ефект .Размених процесорите също без ефект .Размених и ТА8690 пак проблема си остана .На здравия телевизор си работят частите от дефектния и обратно здравите части поставени на дефектния пак няма спиране на програмите. Така че дефекта е някъде по веригите между тия неща процесор ,филтър АФТ и видеопроцесора ТА8690.Дано при колегата излезе нещо от рода на филтъра или в краен случай от процесора .  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan dimitrov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Дек 2005 Мнения: 828 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Апр 10, 2008 11:27 Заглавие: |
|
|
| А АРУ мърда ли при преминаване през канал?Аз бих подал междинна от генератор за бърза диагностика. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|