| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 11:03 Заглавие: LG RZ-29FB51RX chasi MC-036A ПРОБЛЕМ С ТУНЕРА РЕШЕНО |
|
|
Здравейте.
Въпросното LG e полято или по точно измито с вода, след тази интервенция работи като на стандарт I или нещо такова, няма никаква синхронизация. Като разкача видео изхода от тунера (тунер и мчу в един корпус) и подам сигнал от друг тв. работи добре. Та молбата ми е за начин на влизане в сервизен и смяна типа на тунера или за работещ дъмп за проба.
Последната промяна е направена от dobrin_67 на Пон Апр 14, 2008 13:22; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 11:18 Заглавие: |
|
|
Де Фишев де
Отвори тунера и виж кво е станало вътре след банята.
Ети и дъмп за проба като толкоз искаш. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 11:24 Заглавие: |
|
|
| И аз не вярвам да е дъмпа. Тунера, МЧУ-то и вътрешността на всички бобинки, изсушени ли са вече идеално? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 11:27 Заглавие: |
|
|
Не съм видял че питаш и за сервизен режим-стандартните комбинации за тази марка с Меню или ОК-не стават ли? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 11:33 Заглавие: |
|
|
Пропуснах да пиша че и аз измих тунера само че с коресилин.
Благодаря за дъмпа но положението и с него е същото.
Пробвах с ОК+ОК но не става. Със сигурност е изсъхнал защото клиента казва че го е сушил а и миго носи около месец след банята |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 21:16 Заглавие: |
|
|
| dobrin_67 написа: | | Със сигурност е изсъхнал защото клиента казва че го е сушил а и миго носи около месец след банята | Дай малко повече инфо. През този месец работил ли е? Бил ли е изключен веднага след банята? Провери ли захр. на тунера, захр. на МЧУ-то, 33V, AGC-то, SDA/SCL шините? Напиши състава на тунера. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пет Апр 11, 2008 22:08 Заглавие: |
|
|
| 6700SP0001Aе парт номера цена в Роял $59 В серивзен режим няма опция за тип тунер а нямам спомени някога тази марка да е имала възможност за смяна на тунер Успех с ремонта |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
EveLin. Гост
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 0:46 Заглавие: |
|
|
| Просто влез в сервизното, иди на опцията за стандартите избери си, които ти трябват и всичко ще е ОК. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 10:07 Заглавие: |
|
|
| EveLin. написа: | | А и всъщност Bojilov ако може да ми каже, като ме е изгонил от форума защо получавам лични съобщения, които не мога да прочета, защото нямам достъп. Моите уважения Bojilka ама си глупак и няма да се откажа от мнението си. | може би точно за такива думи |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobrin_67 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 341 Местожителство: БУРГАС
|
Пуснато на: Съб Апр 12, 2008 11:39 Заглавие: |
|
|
Подобни изказвания мисля че нямат място дори и в най долния раздел.
Да се върна на темата, тв.то е измито умишлено и сушено след това, клиента каза че е мил тази част само . Може би не го е изсушил достатъчно добре преди да го включи. Напреженията са добре избира си програмите спира и си запаметява. Не знам как да вляза в сервизен а и въобще има ли там нещо което мога да променя щом нямат опция за тип на тунер. С търсачката намерих ОК на ду+ОК на тв. но не става да не би за иска сервизен пулт.
Тунера е 6700SP0001A и е изпълнен с TDA9818TS и SN761672A.
В крайна сметка банята се плаща цена в Роял $59 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|