| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
gmg_service Опитен потребител

Регистриран на: 06 Фев 2006 Мнения: 595 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Апр 14, 2008 23:05 Заглавие: Panasonic--Z7 проблем с захранването -РЕШЕНО |
|
|
Телевизорът дойде за ремонт с изгоряло вертикално,и изгорял ценер на 150 V,
Оказа се ,че захранването е към 185-190V.
Смених всички кондензатори и STR 58041.Ефекта е същият.Реших ,че STR-ра е менте,и купих друг от друго място.Пак 190 волта.
Смених всички елементи в захранването пак нищо.
Идеите ми се изчерпаха.Малко помощ!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Вто Апр 15, 2008 7:32 Заглавие: |
|
|
буква А няма ли на STR-a? _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Апр 15, 2008 7:53 Заглавие: Re: Panasonic--Z7 проблем със захранването |
|
|
| gmg_service написа: | | ...Смених всички елементи в захранването пак нищо... |
А резистора R805 (0.33 Om) смени ли го? _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Veselin_stanchev Активен потребител

Регистриран на: 12 Юли 2004 Мнения: 58 Местожителство: SHUMEN
|
Пуснато на: Вто Апр 15, 2008 8:04 Заглавие: |
|
|
| STR трябва да е с буква А на втория ред накрая.Освен това трябва да има товар,затова разкачи ТХО и закачи лампа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Апр 15, 2008 10:16 Заглавие: |
|
|
Не съм сигурен че с "А" и без са различни - по данни няма разлика. Иначе да обърне внимание на веригата към извод 5 на STR-a. Транзистора Q801 и всичко около него. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Апр 15, 2008 10:36 Заглавие: |
|
|
Тук,в този телевизор не може да се сложи без буква А. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Апр 15, 2008 11:42 Заглавие: |
|
|
| ivankrivodol написа: | | Не съм сигурен че с "А" и без са различни - по данни няма разлика. |
Има поне 50 теми за разликата им във форума, маркировката и до какво води несъобразяването с това. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gmg_service Опитен потребител

Регистриран на: 06 Фев 2006 Мнения: 595 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Вто Апр 15, 2008 16:30 Заглавие: re |
|
|
Благодаря на всички ,за съветите.Оказа се,че телевизорът през цялото време е работил.Но грешката е явно моя,че по време на ремонта го бях захранил през лампа 150 W.Без нея всичко е наред.До сега такъв проблем не съм имал.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Вто Апр 15, 2008 16:46 Заглавие: |
|
|
И все пак кажи какъв е STR-a, който си сложил - с буква А или без. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Апр 15, 2008 16:58 Заглавие: |
|
|
ivankrivodol
,писах,не става табва с А лично съм го пробвал варианта.,повярвайте ми. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|