| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Апр 15, 2008 17:06 Заглавие: |
|
|
| marin_bonchev написа: | | След изключването на минуса става -94 волта и постепенно отива на 0. | -94V е малко. На други кинескопи съм го мерил -200V. Смени цен. диод от 150 на 200V и сложи за проба хубав високоволтов диод на мястото на 1N4004. Увеличи малко и капацитета на 2,2мF. След като напр. на видеоусилвателите падне от +200 до 0V, тези -200V трябва да останат на първа решетка докато изгасне петното. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Сря Апр 16, 2008 22:50 Заглавие: |
|
|
Това шаси ме сбърка.С петното се справих най-после/Z=180волта и 4,7mF/,но сега остана друг недостатък.
Няколко минути след като тръгне нормално синия цвят започва да отслабва,а екрана придобива зеленикъв оттенък.От STV2110, трите напрежения след пуска на RGB изходите първоначално са еднакви-3,6волта а след това постепенно на "B" изхода напрежението пада на 2,6 волта докато другите две се запазват.Според вас каква е причината,дали в STV2110 или някоя обратна връзка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 8:49 Заглавие: |
|
|
| С товар ли го мериш или без. Защото може да е от кинескопа, ако измерваш под товар. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 12:31 Заглавие: |
|
|
| marin_bonchev написа: | | Няколко минути след като тръгне нормално синия цвят започва да отслабва | Като начало размени синия катод на кинескопа с някой от другите два, за да видим кой цвят ще изчезне и после ще му мислим. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 12:38 Заглавие: |
|
|
Послушай колегата Станоев.
А причини точно в това шаси-дал господ.
Като почнеш от лайната серия кинескопи които правят точно същия проблем.
Като преминеш през цокъла на кинескопа,който там много прави номера.
Отделно спойки-нищо че си гледал и презапойвал-и по шасито и по платката на кинескопа.
И отделно кабела между шасито и платката на кинескопа много прави мизерии. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 13:07 Заглавие: |
|
|
Размених на платката на кинескопа синия и червения цвят и този път се загуби червеното,а синия преобладава.Картинката стана -Ub-3,5V, Ug-3,54V,Ur-3,29V.Това ме кара да мисля че причината е в кинескопът.
Мога ли да го излъжа временно? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 13:50 Заглавие: |
|
|
| Щом се изгубил другия цвят, значи не от кинескопа.Ако беше от него щеше да изчезне пак синия. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 13:55 Заглавие: |
|
|
Пробвай да огънеш или размърдаш хубаво кабела между шасито и платката на кинескопа.
И огледай хубаво за още кофти спойки... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 15:21 Заглавие: |
|
|
| marin_bonchev написа: | | Размених на платката на кинескопа синия и червения цвят и този път се загуби червеното,а синия преобладава. | Tова е добре. И според мен не е от кинескопа. Нe e и от цокъла на кинескопа. Сега (докато са разменени синия и червения катод на кинескопа) трябва да провериш видеоусилвателите. Размени синята и червената жица към платката на кинескопа и кажи кой oт двата цвята изчезва? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Чет Апр 17, 2008 18:42 Заглавие: |
|
|
След поредната размяна по съвета на Божилов изчезна отново синия цвят а екрана придоби зеленикав оттенък " и стана една бозааа."
Сега Ub=2,8,Ug=3,3,Ur =3,2.Май е време да сменям наред по платката на кинескопа.
Май отива на кабел.
Последната промяна е направена от marin_bonchev на Чет Апр 17, 2008 19:16; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|