| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bsd Гост
|
Пуснато на: Пет Апр 18, 2008 18:26 Заглавие: Фарове, как? ...остават светнати примерно 30 сек... |
|
|
| Здравейте, искам да попитам по какъв начин мога да си направя фаровете или халогените да остават светнати примерно 30 сек. след като ги изключа и след това сами да огасват? Или да се вържат по някакъв начин към алармата и да огасват да кажем 10 сек след като я включа? Виждам, че почти всички нови автомобили са така, обаче нямам никаква представа на какъв принцип е... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nikolai_1 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2005 Мнения: 461 Местожителство: Разград
|
Пуснато на: Пет Апр 18, 2008 18:30 Заглавие: |
|
|
Ми.. как мисля , че едно реленце за време което се управлява от алармата би могло да свърши работа.
Ама това е интересно  _________________ Таз година булка , догодина...- две ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bsd Гост
|
Пуснато на: Пет Апр 18, 2008 18:33 Заглавие: |
|
|
Въпроса е как точно да го свържа и какво реле ще ми трябва ?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitcd Опитен потребител

Регистриран на: 14 Окт 2004 Мнения: 641 Местожителство: BG
|
Пуснато на: Пет Апр 18, 2008 19:02 Заглавие: |
|
|
| 12 V реле с контакти които да издържат на тока на крушките.За пример виж схемата в Attach |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Апр 18, 2008 20:59 Заглавие: |
|
|
| А каква е идеята на това забавено изгасване? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bsd Гост
|
Пуснато на: Пет Апр 18, 2008 22:39 Заглавие: |
|
|
| pamporov написа: | | А каква е идеята на това забавено изгасване? |
Ми идеята е да ми осветяват вечерно време докато си отключвам вратата примерно... Пък и на почти всички нови коли е така ...
"Цък алармата, заключва вратите, включва халогените и след 30-40 сек халогените изгасват." |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mironski Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2008 Мнения: 121 Местожителство: Полски Тръмбеш
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Апр 19, 2008 8:14 Заглавие: |
|
|
| Ами ако няма врата за осветяване, ако е на някакъв паркинг примерно, и не всичко ново е по добро! Май е само за гъзария в повечето случаи. Добре е да има опция за изключване на тази "екстра". (още едно место потенциално за дефекти!) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitcd Опитен потребител

Регистриран на: 14 Окт 2004 Мнения: 641 Местожителство: BG
|
Пуснато на: Нед Апр 20, 2008 9:48 Заглавие: |
|
|
| На моята кола е фабрично така и съм доволен !То ако помислиш и една автоматична пералня е газария ,ама не се отказваме от нея |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|