| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 24, 2008 15:13 Заглавие: Схема и дистанционно за TechniSat 2872T - РЕШЕНО |
|
|
Под ТХО-то пише В-7030.
Проц.: P87C055 BBP, 24С04
Видео: TDA8376
Видеоусилв.: ТЕА5101В
Телетекст: SAA5281P, P83C652, P83C654, 24C02
Захр.: ТЕА2261
BO: TDA8350Q
Oще: TDA8140, TDA4665T, TDA4566, TDA8601T, TDA9860, TDA9840T, TEA6415C, TEA6422...
Последната промяна е направена от vladimirstanoev на Съб Май 10, 2008 9:59; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Апр 24, 2008 16:20 Заглавие: |
|
|
Прилича по състав нашаси 7000 на Orion.Проверете си пощата,дали изпратеното няма да Ви помогне. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Апр 24, 2008 16:58 Заглавие: |
|
|
Благодаря, dima. Мисля, че ще свърши работа. Ако закъсам ще пиша в ремонти . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Апр 25, 2008 20:58 Заглавие: |
|
|
За протокола: ТВ дойде с откачена първична и диагноза ТХО, а се оказа СР15/47µF в захранването .
Има проблем и с дистанционното. На него пише Universal remote control SP-801E, няма Menu и не може да настройва програмите. Оригиналното липсва, а универсалното няма книжка. Въпроса ми е може ли да се намери описание, за да пробвам други кодове, или какво дистанционно да му търся? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Апр 25, 2008 21:20 Заглавие: |
|
|
Ако все пак телевизора е с шасито за което споменава dima, то би трябвало да работи с RC5 протокол на Philips, но оригиналния пулт е малко особен.
Аз си мисля за това, а тук съм качвал картинка на оригиналния пулт. Ако е това случая. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Апр 25, 2008 22:13 Заглавие: |
|
|
| Случаят е същия. С няколко дистанционни са настройвали програмите преди 2-3 години. Точен пулт не са успели да намерят. Шасито е като 7000, процесора е същия, но няма PIP, няма втори тунер и SАА7283. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Апр 25, 2008 22:16 Заглавие: |
|
|
Значи сега са извадили късмет.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Май 10, 2008 10:02 Заглавие: |
|
|
С малко закъснение клиента си поръча дист. Orion 7000 на Конел. Успял е да настрои програмите и каза, че всичко е точно, даже не е знаел досега, че има телетекст . Благодаря още веднъж на dima за схемата и на RC за дистанционното. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|