| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 27, 2008 23:35 Заглавие: |
|
|
| maro71 написа: | на 11крак на RGB-то има регулиране и това е.
смених кондензаторите 4.7мф,проверих резисторите по шина контраст |
| maro71 написа: | | платката е с TDA3505 дори току що я сменях сьщото |
| maro71 написа: | | и така ,и по ОТЛ-то се оказа че няма изгоряли елементи,маи ще отива за части,нямам RGB-пал секам платка да пробвам | Преди да смениш целия ТВ (или преди да го пратиш за скраб) напиши колко волта е напрежението на 19 кр. на TDA3505? От това напрежение зависи къде да търсиш повредата и какво да смениш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
отговор Гост
|
Пуснато на: Сря Апр 30, 2008 9:52 Заглавие: |
|
|
| какво трябва да е това напрежение?и какво зависи от него? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Сря Апр 30, 2008 9:57 Заглавие: |
|
|
Тва ти е крака на чипа за контрол на контраста-от 2 до 4В трябва да се регулира. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
maro71 Опитен потребител


Регистриран на: 05 Дек 2007 Мнения: 423 Местожителство: Наприч
|
Пуснато на: Пон Май 05, 2008 9:35 Заглавие: отговор |
|
|
| смених RGB-то проблемьт остава ,картината е тьмна като пти намален до граи контраст вече ме сьмнява да не е кинескоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Май 07, 2008 9:19 Заглавие: |
|
|
| maro71 написа: | | вече ме сьмнява да не е кинескоп | Не е кинескопа! Остана да смениш кутията и капака, та дано мирясаш и започнеш да мериш  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
maro71 Опитен потребител


Регистриран на: 05 Дек 2007 Мнения: 423 Местожителство: Наприч
|
Пуснато на: Сря Май 07, 2008 16:52 Заглавие: отговор |
|
|
| ок,закривам темата до сега винаги сьм се справял сам ,влагодаря на всички за отзивчивоста и сьветите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|