| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Вто Апр 29, 2008 12:05 Заглавие: Sony KV21LT1K - шаси FE-2 -светодиода мига 5 пъти - РЕШЕНО |
|
|
Има лилав растер,вижда се обратния ход,има звук и управление,ликажиралия диод съм го сменил D-504.Светодиода мига 5 пъти.
Последната промяна е направена от Technician на Сря Апр 30, 2008 10:05; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Апр 29, 2008 12:18 Заглавие: |
|
|
Оформи си питането съгласно правилата-провери си режима на видеоусилвателите,кинескопа жив ли е,не е ли жив,пиши с ТХОто проблеми имало ли е.... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Вто Апр 29, 2008 13:39 Заглавие: |
|
|
Проблеми с ТХО не е имало,кинескопа свети - значи е жив,
А тия видеоусливатели на платката на кинескопа ли са?
Ако са транзисторите на платката на кинескопа,проверил съм ги
здрави са.Не ми се смейте,начинаещ съм със телевизорите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Апр 29, 2008 13:54 Заглавие: |
|
|
| Technician написа: | | кинескопа свети - значи е жив, |
Не е гаранция.
Това ти твърдение въобще че щом свети-значи е жив е неверно.
| Цитат: | | А тия видеоусливатели на платката на кинескопа ли са? |
Там,там
| Цитат: | | Ако са транзисторите на платката на кинескопа,проверил съм ги здрави са. |
Не само да ги измериш-провери какво има на трите катода на киснескопа и се връщаш назад-режимите на съответните видеоусилвателии така докато стигнеш до 3те изхода на чипа.
| Цитат: | | Не ми се смейте,начинаещ съм със телевизорите. |
Лошо няма.  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Апр 29, 2008 13:57 Заглавие: |
|
|
| Technician написа: | кинескопа свети - значи е жив
|
Хич не ясно даже Да,това са транзисторите на платката на кинескопа.За успокоение на душата премери ги за утечка-на омметър.Провери захранването на видеоусилвателите-с осцилосоп.Ако нямаш-направо сменяй кондензатори.Премери вторични напрежения и ни издай тайната.Като въртиш ускоряващото има ли промяна?И каква?
P.S.Бях изпреварен  _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Апр 29, 2008 14:04 Заглавие: |
|
|
Проверете R618.R565,D505,D504. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Вто Апр 29, 2008 14:07 Заглавие: |
|
|
05_раз _ нет обратной связи по току катодов
Това значи.Схема имаш ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Вто Апр 29, 2008 15:42 Заглавие: |
|
|
имам схема,но нямам осцилоскоп за жалост,като вдигна ускоряващото растера става по светъл но сработва защитата и тв изключва.
като откача платката на кинескопа и пусна тв ,се чува едно свистене от кам шииката на кинескопа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Апр 29, 2008 15:48 Заглавие: |
|
|
Така и не каза колко волта има на трите катода _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Апр 29, 2008 15:55 Заглавие: |
|
|
И двата ефекта,които си наблюдавал са естествени и логични.Провери елементите които Dima ти изброи и отговори на Bojilov.Да можем да тръгнем отнякъде. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|