| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Нед Май 11, 2008 18:33 Заглавие: |
|
|
| volt написа: | | Получава се високо на двете лампи - PL36 и PY88...... |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
volt Нов потребител

Регистриран на: 08 Фев 2006 Мнения: 33 Местожителство: ПЛОВДИВ
|
Пуснато на: Нед Май 11, 2008 18:56 Заглавие: |
|
|
| Защо отоплението на DY86 неработи /лампата е студена/.В цокъла всичко е запоено. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Пресиян Борисов Нов потребител

Регистриран на: 23 Юни 2006 Мнения: 25
|
Пуснато на: Нед Май 11, 2008 19:17 Заглавие: |
|
|
| volt написа: | | Защо отоплението на DY86 неработи /лампата е студена/.В цокъла всичко е запоено. |
Защото не работи цялото крайно стъпало за ХО. Както бяха написали по-горе, провери за -40 В на първа решетка на PL36. Ако там няма напрежение, вървиш накъм генератора (ECH81 или 84).
ЕДИТ: Пардон, сега видях, че си писал, че имаш искра на качулките. Най-вероятно е повишаващата бобина. За проба подмени и DY86 (може и с 1Ц21П). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Май 11, 2008 21:14 Заглавие: |
|
|
| Какво общо има повишаващата бобина с отоплението на DY86 ,то е отделна навивка ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Май 11, 2008 21:22 Заглавие: |
|
|
Светенето на DY86 (1Ц21П) не се вижда, понеже е оградено отвсякъде. Ако няма искра на капачката на повишаващата (а все пак на капачките на PY88 и PL36 има искра) работата е пределно ясна - повишаващата бобина е дефектна. Като гледам снимката тая "Опера" е преработена с ТХО от "Пирин", такава бобина има шанс да намериш. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Пресиян Борисов Нов потребител

Регистриран на: 23 Юни 2006 Мнения: 25
|
Пуснато на: Нед Май 11, 2008 21:37 Заглавие: |
|
|
| Премери на омметър навивката за отоплението на DY86. Гасящия резистор провери ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
volt Нов потребител

Регистриран на: 08 Фев 2006 Мнения: 33 Местожителство: ПЛОВДИВ
|
Пуснато на: Нед Май 11, 2008 21:40 Заглавие: |
|
|
Но дори и да не се вижда би трябвало да е поне топла,а тя е студена.
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Май 11, 2008 21:42 Заглавие: |
|
|
Тая лампа не се напича като другите - отоплението и работи с 1V (един) волт!
P.S. Освен това ако ТВ вдигаше високо на кинескопа пипането за проверка можеше да те стресне доста  _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Май 11, 2008 22:06 Заглавие: |
|
|
| ivankrivodol написа: | Тая лампа не се напича като другите - отоплението и работи с 1V (един) волт!
|
Именно, няма как да я видим, че свети, винаги е студена дори вс. да е наред. Обаче, колко е бостерното??? Щом е малка искрата на PL36, сигурно и то е ниско. Ако пък е нормално, тогава положението клони към пов. бобина. _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Май 11, 2008 22:12 Заглавие: |
|
|
Абе не знам защо му е въобще да се занимава с тая щайга Има един друг форум с фенове на тия дараци - sandacite.bg май беше  _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|