| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Нед Май 18, 2008 9:58 Заглавие: |
|
|
Няма напредък оставих ТВ-то да работи около час - работи идеално. Явно проблема е в първата минута след запускане. Откачих базата на транзистора на ТХО-то - импулсите идеални, закачам я - боза и постепенно се оправя. Направо не знам.
Ето и няколко снимки, не успях да хвана точно момента когато полвината екран е черга а полвината добре но за ориентиране става -
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247308 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Май 18, 2008 10:26 Заглавие: |
|
|
Много ми прилича на искрене в самото тхо,високоволтовата му част.Аз бих пробвал с друго тхо. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Нед Май 18, 2008 11:00 Заглавие: |
|
|
И аз съм за проверка с друго ТХО и , ако това : | milenjs написа: | | Откачих базата на транзистора на ТХО-то - импулсите идеални, закачам я - боза и постепенно се оправя. | не се наблюдава там работата-ясна;откл.система също може да води до такъв ефект |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Нед Май 18, 2008 12:16 Заглавие: |
|
|
| Мда, колкото и да не ми се искаше май наистина ще се окаже ТХО-то, а и пищенето наподобява искрене. Ще пробвам с изправно за да се види... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Нед Май 18, 2008 14:46 Заглавие: |
|
|
| А BU808 да не е сменян с неподходящ или менте такъв? Виж си пак електолитите на +Б и на захранванията на драйверния и ГХО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Нед Май 18, 2008 16:08 Заглавие: |
|
|
| BU-то си е оригиналното, електролитите на В+ ги смених и двата (ТВ-то дойде за тях), ГХО-то го разкачах, смених и електролитите в него, без ефект. Собственика каза че преди да спре да се включва (заради изъхнали кондензатори на В+) пак така си е правил и не желае да се сменя ТХО-то засега... така че закривам темата - проблема е в ТХО-то! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Нед Май 18, 2008 18:26 Заглавие: |
|
|
Ако ТВ е още при теб , пробваи да раздвижиш потенциометрите
на G2 и Fokus . Може да е от искрене, сащо и от цокал на Киното. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Нед Май 18, 2008 20:22 Заглавие: |
|
|
| @takiev, взе си го човека, ще го гледа така нали му е свикнал. Наистина при въртенето на Г2 шума се променяше и това ме усъмни, цокълите ги гледах. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jordan64e Активен потребител

Регистриран на: 31 Май 2006 Мнения: 56 Местожителство: Elena
|
Пуснато на: Пон Май 19, 2008 18:53 Заглавие: |
|
|
| Малко е вероятно ,но все пак смени видео процесора.При токов удар дефектира и няма синхронизация постоянно.При теб не е точно така,но знае ли човек |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Пон Май 19, 2008 19:01 Заглавие: |
|
|
"взе си го човека, ще го гледа така"
Данчо,другия път ще го направи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|