| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pavlin v Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2005 Мнения: 856 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Нед Май 18, 2008 21:41 Заглавие: TV Crown ACV-1433 захранването тръгва случаино |
|
|
| TV Crown ACV-1433 щаси HM-823A процесор LC863532C захранването тръгва случаино като се включи или се сриват напрежението от 115вол. на половина.Закачих крушка и при нея се получава същото,a захранването и 3 те транзистора бяха изгоряли и резистора в емитера 0,22 ом. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Май 19, 2008 0:45 Заглавие: |
|
|
И само тях ли си сменил? _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
radoslavn Опитен потребител


Регистриран на: 12 Ное 2004 Мнения: 484 Местожителство: гр.Карнобат
|
Пуснато на: Пон Май 19, 2008 7:40 Заглавие: |
|
|
0,22 дали е точно по стойност и материал? _________________ Никога не е късно да станеш за резил! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pavlin v Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2005 Мнения: 856 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пон Май 19, 2008 9:56 Заглавие: |
|
|
Да 0,22ом. беше изгоряло и сложих съшата стоиност,а слагах и 0,15ом. 0,51ом. и на крушка 40ват. се държи по същия начин или ще тръгне да работи,или напреженията са наполовина,или вобще не тръгва.Благодаря.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 19, 2008 15:37 Заглавие: |
|
|
| Провери двата последователни пускови резистора,оптрона има един кондензатор 15нф провери и него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pavlin v Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2005 Мнения: 856 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пон Май 26, 2008 8:09 Заглавие: |
|
|
Транзистора 2SB764 които е след оптрона го дават волтажен регулатор а като го гледам на схемата е обикновен транзистор да не би трябва да сложа точно съшия толкова ли е критичен.Благодаря.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 26, 2008 13:25 Заглавие: |
|
|
| Провери си входния електролит 100мкф/400В и смени оптрона |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|