| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Май 23, 2008 19:00 Заглавие: |
|
|
На оптрона трябва да има и +5в.
ТL 431 инфо от +115в. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 23, 2008 20:29 Заглавие: |
|
|
Темата май тръгна към совалката, ама така ти се пада като искаш old4 да я мести | NORDIK написа: | | Няма обратна връзка |
| venelin написа: | | как искаш да работи като си откачил обратната връзка. |
| NORDIK написа: | | разкачени всички вторични напрежения |
| venelin написа: | | има късо по вторичните вериги. |
| NORDIK написа: | | Няма обратна връзка-сиреч оптрон |
| takiev написа: | | На оптрона трябва да има и +5в. | Дано не се окаже, че и това си го писал, ама виж ел. конд. и потенциометъра в първичната.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Пет Май 23, 2008 20:41 Заглавие: |
|
|
| Кондензатора го сменях ,виж за тримера го премислих ,но го мерих на място и ми се видя здрав. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Май 23, 2008 20:50 Заглавие: |
|
|
| ШАСИТО да е друго? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 19:40 Заглавие: |
|
|
Ето тук една схема без оптрон, а тук още десетина подобни. | NORDIK написа: | | сменени ... R-1Мом,R-3.9Mом;C-120pF;C-10nF | Това са елементите за първоначалния старт (който при теб работи), а C-120pF не намирам на нито една от схемите. Дай линк за някоя схема, по която да гледаме и напиши елементите с техните номера. Станаха две страници, а не пишем по същество. Провери диода и конд. на +В и започвай да ровиш в първичната. Филтровия на +300V смени ли го? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Пон Май 26, 2008 7:45 Заглавие: |
|
|
| Схемата по която работя е РТ92-SM като се абстрахирам от оптрона.Означенията на елементите и стойностите в топлата част са 1 към 1.Диода ,кондензатора на +В сменени;кондензатора на+320Vсменен.Започвам да си мисля за турското захранване,но мисля ,че няма да издържи защото ще трябва да работи непрекъснато.А пък и за спорта искам да заработи с оригинала. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Май 26, 2008 14:18 Заглавие: |
|
|
| По тази схема филтровия трябва да е 450V. DP14 и DP15 провери ли ги? Колко е напр. на 1, 2, 3, 5 и как изглежда импулса (10Vp-p) на 13кр.? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пон Май 26, 2008 21:50 Заглавие: |
|
|
Ако се откачи резистора от 13кр. към геита ,можеш да видиш
10 в импулс на 13 кр. на TDA16846 , при положение ,че всички елементи са в ред. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Съб Юни 21, 2008 11:15 Заглавие: |
|
|
| Пак му дойде ред--всички напрежения пулсират в такт,дори и +320в.Всичко е сменено.Започвам да си мисля за импулсен траф. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Нед Юни 22, 2008 19:50 Заглавие: |
|
|
Направи това което сам ти писал по горе и пиши какво има.
После ще му мислим дерта.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|