| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Пет Май 23, 2008 16:12 Заглавие: телевизор SVA-D2528,изключва след 30 мин |
|
|
Беше развален STR F 6656,смених го и тръгна,но след 30 мин. спря.Никакви напрежения след трафа няма.След като изстине пак тръгва и така безкрай.2 STR слагах значи не е в тях причината.Имал ли е някой такъв дефект,защото нямам идея къде да ровя. _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 23, 2008 17:20 Заглавие: |
|
|
Гледа ли дали има пулсации на някое от вторичните напрежения.Смени за всеки случай големия кондензатор в горещата част.Топлинно някой елемент си изменя стойността. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Пет Май 23, 2008 17:50 Заглавие: |
|
|
Сменях го-не е от него.Да то е ясно,че е от прегряване,ама от кое е. _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пет Май 23, 2008 18:49 Заглавие: |
|
|
А като спре , на STR-a имаш ли +300в?
Ако не е от елемент ....споики на трафа на ИЗ/ отдолу/. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 23, 2008 18:58 Заглавие: |
|
|
Според мен е най добре след като спре е да се премерят всички напрежения които са на крачетата на str а. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Пет Май 23, 2008 21:04 Заглавие: |
|
|
| Смени и всички диоди в топлата част, без много да му мислиш , кой здрав и кой не. Също и оптрона. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 9:50 Заглавие: |
|
|
Пишете,че сте пробвали два STR,но да не са от един магазин и ли от една серия? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 10:19 Заглавие: |
|
|
Да,един 6656 и един 6654. _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 13:47 Заглавие: Re: телевизор SVA-D2528,изключва след 30 мин |
|
|
| tehnica написа: | | ......но след 30 мин. спря....... |
Дали това се случва винаги и точно на 30 мин ?
"timer" _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Съб Май 24, 2008 19:41 Заглавие: |
|
|
Почти винаги е едно и също. _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|