| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
diskretna Активен потребител

Регистриран на: 08 Юни 2007 Мнения: 71 Местожителство: Балчик
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 16:51 Заглавие: Телевизор Goldstar -бърка цветовете |
|
|
Телевизор Goldstar с процесор SAA-1293 и видеопроцесор TDA 3561 бърка цветовете. Смених всичко покрай и включително TDA 3561, но без резултат. Някой има ли идея какъв може да е проблема? _________________ diskretna, skype: diskretna |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 16:56 Заглавие: |
|
|
| Размагнитването на кинескопа как е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 16:56 Заглавие: |
|
|
Схема ли му търсиш?
Или за повредата питаш?
Щото е пуснато в раздел "Търсене на схеми"
Да местя ли?
И какво разбираш под "бърка цветовете"?
Да започнем с най-елементарното пък ще идем и към цветност-размагнитване? _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Последната промяна е направена от Bojilov на Нед Май 25, 2008 18:39; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
diskretna Активен потребител

Регистриран на: 08 Юни 2007 Мнения: 71 Местожителство: Балчик
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 18:09 Заглавие: Ремонт на Goldstar |
|
|
Sorry, объркала съм къде да си пиша въпроса! Мести!
Размагнитването е добре, а иначе какво значи бърка цветовете - ами например лицата им са сини, а вместо жълто - друг цвят и така ... _________________ diskretna, skype: diskretna |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 18:38 Заглавие: |
|
|
Направи една бърза проверка като даваш катодите на кинескопа на маса за да видиш чисти ли са цветовете. Това ако нямаш генераторче. Успех. _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 18:52 Заглавие: |
|
|
И кой модел е ....шаси  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
diskretna Активен потребител

Регистриран на: 08 Юни 2007 Мнения: 71 Местожителство: Балчик
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 18:54 Заглавие: |
|
|
Вече пробвах ... _________________ diskretna, skype: diskretna |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 19:11 Заглавие: |
|
|
Понеже не сте дали модел и шаси сега ще питаме като сте сменили PAL декодера SEKAM декодера сваляхте ли за проба да се види какво ще прави и как е комутиран той.
Шасито РС91А ли е?Проца също трябваше да напишете коя версия,сиреч буквичките и числата след чертичката. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 19:38 Заглавие: |
|
|
| Защо си мисля, че все пак е размагнитването. Как е чистотата на цвета с генератор пробвано ли е да се подаде само червено, само зелено и какво се получава? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Май 25, 2008 19:54 Заглавие: |
|
|
| Проверка на R-Y,B-Y |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|