| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Пон Май 26, 2008 17:03 Заглавие: PHILIPS 21GR1260/58R - ШАСИ - GR1-AX - няма картина |
|
|
Има си графика,високо,говор, но няма картина.На трита катода си ги има напреженията,като вдигна ускоряващото се вижда обратния ход.
Имам съмнения за вертикалната. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Май 26, 2008 17:26 Заглавие: |
|
|
Ако вдигнеш яркост,контраст-кво става?
Секам-платка има ли?
Аз бих прехвърлил TDA3565 за проба (ако имаш де)
Най-добре пусни осцилоскопа и гледай кво става...от много неща може да е _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Пон Май 26, 2008 21:45 Заглавие: |
|
|
| Вдигам и яркост и контраст няма разлика.Да има секам платка.Ами ок ще те послушам съвета ти и ще сменя интеграла да видим до каде ще я докараме. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пон Май 26, 2008 22:07 Заглавие: |
|
|
Що не разкараш първо секама и да пуснеш сигнал да мине без него.
Осцилоскоп нямаш ли да видиш кво става?
Сигнала докъде опира-докъде не опира,сандкасъл,бланкиране.
Той TDA3565 че много гори-гори,ама нито е евтин,нито е лесно намираем вече че да се сменя така на юруш  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Technician Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2008 Мнения: 337
|
Пуснато на: Вто Май 27, 2008 6:48 Заглавие: |
|
|
| Дааа лошото е че нямам осцилоскоп,и така се ремонтира много по трудно.Дайте съвет от къде и какъв осцилоскоп да си взема дето ще ми върши работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Май 27, 2008 12:04 Заглавие: |
|
|
Без осцилоскоп ще е трудно и пипнешком работата.
Що не замостиш сигнала на секама да видиш кво става?
Разкарваш секама и слагаш мостове 9003 и 9004 към клоша и яркостната линия. _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|