| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mihal Опитен потребител


Регистриран на: 17 Юни 2007 Мнения: 1123 Местожителство: Лясковец
|
Пуснато на: Пет Май 09, 2008 15:02 Заглавие: LG CE-20F60K тъмен екран |
|
|
шаси МС-019А ТDA9381PS/N2 ,като увелича Screen екрана светва ,виждат се линиите на обратния ход на лъча,няма меню.Приема команди от RC,смених няколко дъмпа,няма ефект ...та питането ми е възможно ли е да е заминала ТDA9381PS/N2  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Май 09, 2008 15:14 Заглавие: |
|
|
Да не стои на AV?
Звук?
По ниска?
Четвърти крак на процесора? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mihal Опитен потребител


Регистриран на: 17 Юни 2007 Мнения: 1123 Местожителство: Лясковец
|
Пуснато на: Пет Май 09, 2008 15:30 Заглавие: |
|
|
в режим AV има звук, регулира се,ще пробвам да сменя TDA6107
та повредата е била от токов удар ...изгарая компа ,ТФТ монитора и телевизора.захранване на комп,инвертора на ТФТ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 09, 2008 16:24 Заглавие: |
|
|
| Най вероятно е заминалаТDA9381PS/N2 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пет Май 09, 2008 17:18 Заглавие: |
|
|
| Ако проца е жив погледни отзад около скарта да нямаш прекъснали резистори към маса по 75 ома Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mihal Опитен потребител


Регистриран на: 17 Юни 2007 Мнения: 1123 Местожителство: Лясковец
|
Пуснато на: Пон Май 12, 2008 11:21 Заглавие: |
|
|
смених TDA6107 ...няма образ и меню
ТDA9381PS/N2
4 краче превключва 0-3~ V
49 кр - 0,6~0,7 V
50 кр - 3,0 V
има звук ато се включи на AV,реагира на RC
няма прекъснати писти и някакви видими поражения
прекъснати резистори и тн. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mihal Опитен потребител


Регистриран на: 17 Юни 2007 Мнения: 1123 Местожителство: Лясковец
|
Пуснато на: Сря Май 28, 2008 15:09 Заглавие: |
|
|
смених 24C16 с нова и я записах,телевизора тръгна,менюто е стабилно ,но изображението мига,като намаля screen e стабилно на AV е същото положение
Последната промяна е направена от mihal на Сря Май 28, 2008 15:52; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Май 28, 2008 15:45 Заглавие: |
|
|
Гледам схемата и никьде не виждам флаш Иначе провери веригата на ОТЛ до 49 крак ТDA9381PS/N2 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mihal Опитен потребител


Регистриран на: 17 Юни 2007 Мнения: 1123 Местожителство: Лясковец
|
Пуснато на: Сря Май 28, 2008 15:51 Заглавие: |
|
|
| добре Memory IC's - EEPROM - 24C16 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Май 28, 2008 15:59 Заглавие: |
|
|
| Нали горе пиca, че си сменил няколко и: Напрежението на 49кр. сега движи ли се от 1 до 3V при светъл и тъмен екран? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|