| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
mihal Опитен потребител


Регистриран на: 17 Юни 2007 Мнения: 1123 Местожителство: Лясковец
|
Пуснато на: Сря Май 28, 2008 16:17 Заглавие: |
|
|
да изменя се
да,
пробвах с няколко дъмпа...но явно схемата не е била читава,
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Май 28, 2008 17:14 Заглавие: |
|
|
| mihal написа: | | да изменя се | Много те мързи да мериш . Напиши колко волта е напр. на тъмен екран, колко е на бял екран и колко волта е когато изображението е стабилно? С449(за който писа mitachi) смени ли го? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mihal Опитен потребител


Регистриран на: 17 Юни 2007 Мнения: 1123 Местожителство: Лясковец
|
Пуснато на: Пет Май 30, 2008 9:50 Заглавие: |
|
|
c449 го смених,няма промяна.като разкача 49 на него има 3,3V,когато е запоено е 2,3V като увеличавам SCREEn намалява до 0,8-0,9V и после се увеличава до 2V,  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 30, 2008 11:39 Заглавие: |
|
|
| mihal написа: | | като разкача 49 на него има 3,3V | Това е добре, точно толкова трябва да бъде. | mihal написа: | когато е запоено е 2,3V като увеличавам SCREEn намалява до 0,8-0,9V и после се увеличава до 2V,  | Пак те мързи да пишеш . Колко е на тъмен екран? Ако е 2V e малко. Веригата работи, но е на ръба на гасенето. При светли кадри не трябва да пада под 1,5V, обикновено се движи между 2 и 3V. Не писа колко е когато работи стабилно и колко е когато мига? Q571 сложен ли е на платката?
Прекъсни R446 към процесора и дай 8кр./ABL на ТХО-то на маса. Виж така мига ли образа и колко е напр. на 49кр.?
Измери и напиши колко е напр. на трите катода RGB и колко е напр. на G2?
Генератор(бяло поле, черно поле, цветни ивици) имаш ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mihal Опитен потребител


Регистриран на: 17 Юни 2007 Мнения: 1123 Местожителство: Лясковец
|
Пуснато на: Пет Май 30, 2008 18:34 Заглавие: |
|
|
пак е същото положение,Q571 e монтиран,не трепка когато g2 e намален почти до край,на 49 пин напреженията са 2-2,4в,като увеличавам g2 намалява под 2 v
RGB напреженията се изменят от 58-95v
при g2 do 30V изображението е стабилно ,но е тъмно и бледо,екрана не става напълно тъмен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Май 30, 2008 23:24 Заглавие: |
|
|
| mihal написа: | | RGB напреженията се изменят от 58-95v | Трябва да са 100-130V Влез в сервиз и виж как са настройките. | mihal написа: | | при g2 do 30V изображението е стабилно | G2 трябва да е 500V Aко мериш с китайски уред (без високоомна сонда) 300-350V. | vladimirstanoev написа: | | Прекъсни R446 към процесора и дай 8кр./ABL на ТХО-то на маса. Виж така мига ли образа и колко е напр. на 49кр.? |
Провери двете съпр. към +В R453 и R456. Колко е напр. върху ценера DZ441? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dimow Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2007 Мнения: 416 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Май 31, 2008 9:20 Заглавие: |
|
|
| mihal написа: | смених 24C16 с нова и я записах,телевизора тръгна,менюто е стабилно ,но изображението мига,като намаля screen e стабилно на AV е същото положение |
Oпитайте друг дъмп или променете настройките в серв. режим.
Но, ако захранването е нестабилно това предложение отпада. _________________ LZ4XH
Последната промяна е направена от Dimow на Съб Юни 07, 2008 7:47; мнението е било променяно общо 2 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mihal Опитен потребител


Регистриран на: 17 Юни 2007 Мнения: 1123 Местожителство: Лясковец
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|