| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Вто Юни 03, 2008 17:03 Заглавие: Deccacolour D14DT90S,chassis PT90?-много грее H.O.T |
|
|
Това е TV+DVD,не разбрах точно кое PT90 шаси.
Беше окъсил ST1803DHI и помислих че е заради лоши спойки на куплунга на ОС,но след смяна с 2SD2499 яко грее(между +В и ТХО имам лампа 200W).Освен това при стартиране от ТХО-то се чува едно гадно скърцане,картината е нормална и консумацията на хор.развивка е приблизително толкова,колкото съм я мерил на подобен TV.
С BUH515D e доста по-добре,но проблема си остава.
Сменил съм драйверния транзистор,кондензатори на +В и на драйверния траф,6n8/1600V,спойки на кварца и STV-то.
Някакви други посоки за копаене?(нямам осцилоскоп) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Вто Юни 03, 2008 17:26 Заглавие: |
|
|
| Всъщност какъв е проблема? Че грее транзистора, или че скърца ТНО-то? Ако всичко си работи значи е добре.Включи без лампа и това е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Вто Юни 03, 2008 17:45 Заглавие: |
|
|
| Да работи,но не ми се хвърлят транзистори,щото от същото пакетче с 2SD2499 съм слагал на подобни TV и знам колко греят.Лошото е че нямам ST1803DHI |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Вто Юни 03, 2008 17:50 Заглавие: |
|
|
| Сложи BU508D и нямаш проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Вто Юни 03, 2008 19:56 Заглавие: |
|
|
От миналата есен 2SD2499 i 2SD2498 sa МНОГО лоши...печки....
Пробваи с други. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Сря Юни 11, 2008 15:04 Заглавие: |
|
|
Да довърша приказката.
Сложих оригинален ST1803DHI-същото яко загряване.Смених 0,22oмa в базата с 2,7ома и сега даже 2SD2499 e почти студен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|