| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dodov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Май 2008 Мнения: 405 Местожителство: Попово
|
Пуснато на: Пет Май 30, 2008 20:06 Заглавие: Замяна на TDA 8170 с TDA 8172 на ТV SONY kvc 2569d -РЕШЕНО! |
|
|
Здравейте!
На телевизор SONY kvc-2569d беше дефектирала ИС за вертикалната развивка TDA 8170. Купих същата, но след включването на телевизора след няколко секунди и вдигна пушека.После разбрах от магазина, че били с пренабити номера и били китайски ментета.Купих TDA 8172. Сложих я на телевизора, с корекциите на 7 краче.Тоест, има 2 V на 7 краче. Телевизора си заработи, има вертикална развивка но се появи един проблем.В горния край на кинескопа направи подгъв около 2 см.При пускането през генератор с шахматно поле, горния край на линиите са подгънати.Когато не е на канал, кинескопа е затъмнен се виждат едни дребни линии.Каква корекция може да се направи с TDA 8172 за да изчезнат тия линии в горния край на кинескопа.Обратния ход не се вижда.Давайте съвети. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dodov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Май 2008 Мнения: 405 Местожителство: Попово
|
Пуснато на: Съб Май 31, 2008 12:41 Заглавие: |
|
|
| Направих корекциите от Руския сайт за TDA 8172, но пак излизат тия линии в горния край.И там е дадено да се направи делител на 7 крак с два резистора. Би трябвало да е по добре с ценер на 2V. Аз го оставих с ценер.Корекциите с диодите направих, промяна не се вижда.Явно има още нещо което трябва да се промени за да изчезнат тия линийни. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Май 31, 2008 12:47 Заглавие: |
|
|
На мястото на единя резистор можеш да сложиш подходящ тример и така да си 'добуташ' оптималното напрежение.Смени електролитни кондензатори около вертикалка. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro66 Опитен потребител

Регистриран на: 18 Мар 2007 Мнения: 292 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Съб Май 31, 2008 12:53 Заглавие: |
|
|
| Както каза колегата, смени абсолютно всички електролити около този интеграл и особенно онзи със стойност 680мкф. Заради несменени кондрнзатори изгърмях един път два чипа. Точно и заради това може да ти подгъва отгоре. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Нед Юни 01, 2008 7:31 Заглавие: |
|
|
Налага се и смяна на един от кондензаторите в корекциите, но отдавна не съм попадал на такъв дефект и съм забравил кой. По спомени беше 150nF, трябва да стане около 22nF. _________________ Сашо Чавдаров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dodov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Май 2008 Мнения: 405 Местожителство: Попово
|
Пуснато на: Нед Юни 01, 2008 16:30 Заглавие: |
|
|
Както ми казахте, смених всички електролитни кондензатори около тази ИС.Тези линийки и подгъва си останаха.Не се изчистиха след смяната на конзензаторите.Сега, когато е затъмнен кинескопа в горния му край се появяват трита цвята, но на линийки около 2 см.широки.
За промяната на този кондензатор, корекциите са като общо понятие, къде по точно се намира този кондензатор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Опитен потребител

Регистриран на: 22 Мар 2006 Мнения: 742 Местожителство: СОФИЯ ул.Макгахан 11
|
Пуснато на: Нед Юни 01, 2008 19:41 Заглавие: |
|
|
| Опитай да повдигнеш захранващото напрежение Имам и работеща TDA8170 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мармот Опитен потребител


Регистриран на: 03 Дек 2007 Мнения: 1158 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Юни 02, 2008 13:46 Заглавие: |
|
|
Първо измери захранването на вертикалката и напиши точно колко е.След това се снабди с чип от друга партида-не е скъп и да не е той хубаво е да го имаш,а предвид цената му лесно ще го 'закачиш' на клиента.Помежду другото тези 2 волта,които си споменал,са малко.2.4-2.5 ми звучи доста по добре.Като извършиш всички тези операции и няма промяна ще започнем да мислим.Засега е рано. _________________ Ремонт на лаптопи
Зарядни за лаптоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dodov Опитен потребител

Регистриран на: 09 Май 2008 Мнения: 405 Местожителство: Попово
|
Пуснато на: Вто Юни 03, 2008 18:48 Заглавие: |
|
|
Направих и замерването на ИС.Захранването което влиза към ИС е 29V.напреженията на изводите са както следва:
1 - 2.5 V
2 - 29 V
3 - 1.3 V
5 - 21 V
6 - 29 V
7 - 2.4 V
Промених напрежението на 7 извод, и го направих на 2.4V
Като цяло общото напрежение след D 611 по схема трябва да бъде 135 V. При този телевизор е 138 V, но не може да се смъкне на по-ниско чрез тримера с който се променя напр. в импулсното захр.Измерих и напрежението директно върху изводите на електролита C-531, 680 mf. То е 21V.Като цяло напрежението което захранва тази схема , по схема трябва да бъде 27V.Но поради това,че общото напрежение е вдигнато, сега захранването е 29 V. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|