| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Съб Юни 07, 2008 15:46 Заглавие: Конвертор USB към сериен порт |
|
|
| Здравейте,наскоро си смених лаптопа и се оказа че новия няма сериен порт, поради което не мога да ползвам програматор с него,та питането ми е някой който е купувал такова нещо да сподели марка,модел,магазин за такъв конвертор понеже чета че някои не работят с повечето програматори?Благодаря предварително на отзовалите се! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Юни 08, 2008 7:47 Заглавие: |
|
|
Обикновено причината такъв преходник да не работи не е самият преходник а софта за програмиране. След като го включиш го настрай да бъде на COM1 до COM4, като най добре и най сигурно е да е на COM1. Може да се пипнат малко и другите настройки на порта ак е необходима на като цяло трябва да стане. _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Нед Юни 08, 2008 8:13 Заглавие: |
|
|
| Вземи си конвертор паралелен>2 серийни,но цената му е солена мисля че беше към 60лв. но работи безпогрешно със всички програматори.Модела мога да ти го дам в понеделник. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Нед Юни 08, 2008 9:17 Заглавие: |
|
|
Ами нямам и паралелен порт,то ако имах нямаше да питам за сериен !
Имам само USB и 1394 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stefp Опитен потребител


Регистриран на: 27 Апр 2005 Мнения: 587 Местожителство: Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emilm Опитен потребител

Регистриран на: 04 Авг 2005 Мнения: 761
|
Пуснато на: Нед Юни 08, 2008 12:46 Заглавие: |
|
|
| "Old4" разбрах те,но и такава карта не ми върши работа понеже лаптопа има такъв порт но е expresscard/34 т.е 34 мм вместо стандартните 54мм и на практика пак трябва да се използва преходник от 34 на 54мм ако има такъв изобщо? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
guitman Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004 Мнения: 1470 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Юни 08, 2008 18:34 Заглавие: |
|
|
В краен случай можеш да си купиш чип FT232 от комет-а и да си направиш преходник. Драйверите можеш да свалиш от сайта на FTDI. _________________ home studio |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|