| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emoome Опитен потребител

Регистриран на: 05 Сеп 2006 Мнения: 4914
|
Пуснато на: Чет Юни 12, 2008 15:21 Заглавие: |
|
|
| Като тръгне ТХО има ли H_Sync,V_Sync към проца .Има ли вертикална, захранване,растер?Гледай хубаво схемата и мери всички захранващи напрежения по процесора и видеото |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Юни 12, 2008 15:40 Заглавие: |
|
|
Ми той пише че по шината няма никаква комуникация какво ще му тръгне  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Юни 12, 2008 15:41 Заглавие: |
|
|
| Кварца сменяли го? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Чет Юни 12, 2008 16:24 Заглавие: |
|
|
| като се окъси к-е на тр.9061 тръгва има растер и снежинки като естествено няма OSD има вертикал H и V имулс по проц. захранен е отвсякъде както е по схема. Кварца е нов и генерира |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Юни 12, 2008 16:48 Заглавие: |
|
|
Според мен че на схемата е така, а твоя е HFL няма заначение,важното е какъв запис са му сложили за това на тези шасита върху проца има хартиена лепенка с версията на записа.Според мен трябва да си сложиш един цокъл и от работещо шаси да сложиш за проба един проц.А... и за последно свали IR приемника да видим какво става. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Чет Юни 12, 2008 16:55 Заглавие: |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | ....а твоя е HFL няма заначение,важното е какъв запис са му сложили за това на тези шасита върху ... |
И дали са му сложили, щото от до тук написаното да не излезе, че не са
И такива се продават (имаше тема по въпроса).
Въобще има ли крак на процесора (освен генератора) дето "шава" нещо? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Чет Юни 12, 2008 19:57 Заглавие: |
|
|
| НЕ наистина няма нищо не шава освен кварца от цялото CPU. Това с ИЧ вече го пробвах но пак е все тая. Вече и аз не знам, а може ли така да се държи от софта? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladimirstanoev Опитен потребител

Регистриран на: 28 Окт 2005 Мнения: 1664 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Юни 12, 2008 21:36 Заглавие: |
|
|
| stoianow написа: | | Има 8в след като го пусна принудително и ресета е на 3.3в. | RESET-a се прави още на Sby. Виж дали има 3,3V преди да си пуснал принудително 8-те волта. | stoianow написа: | | 3.2V а на тези за тунера 1.7 | Ако на Sby има 3,2V на 27/28кр.(SDA1/SCL1) то на тунера трябва да има поне 3V, a след принудителното пускане на On трябва да станат 5V. Провери още веднъж тази верига.
Изключи и бутоните. Захр. 2,5V добре ли е? Виж по инерция да не си сложил памет за 5V, както и за утечка между 48 и 49кр.(SDA0 и SCL0). | stoianow написа: | | може ли така да се държи от софта? | Може, дай надписите на двата процесора. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoianow Опитен потребител


Регистриран на: 29 Дек 2002 Мнения: 213 Местожителство: Г.Оряховица
|
Пуснато на: Пет Юни 13, 2008 18:21 Заглавие: |
|
|
напрежението на 49 и 48 извод са 3.3в а на 27 и 28 са 1.9в да всичко е захранено както е по схема има 2.5в. и 3.3в. паметта е за 3.3в. Нямам идея вече. МАЙ ПРОЦЕСОРА Е МЕНТАК. ВИЕ КАКВО МИСЛИТЕ?
На процесора пише SDA555XFL A14 и STV2249c на другия ред на STVто H22KX0212 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Юни 13, 2008 19:12 Заглавие: |
|
|
Човече, не четеш ли какво съм ти написал или вече само си дрънкаме. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|