 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
nikpesh Опитен потребител

Регистриран на: 07 Апр 2007 Мнения: 168 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Нед Юни 15, 2008 10:46 Заглавие: Търся схема на мултиметър CIRCUITMATE DM25L |
|
|
Необходима ми е схемата на този мултиметър.Същия дефектира при
измерване на напрежението на изправителя за зареждане на акумолатор,
без да съм допуснал грешка в превключвателя -тип измерване,обхват.
В момента при включване показва 3 нули и минус пред тях.При въртене
на превключвателя се сменя само разряда.Явно пулсиращото напрежение
на изправителя го е повредило.Същата участ след това сполетя и друг
мой мултуметър при измерване на този изправител. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Юни 15, 2008 16:52 Заглавие: |
|
|
За мултимерите "добре"/съжалявам за което !/,но да няма проблем в трафа на зарядника-например междувитково К.С., м/у първичната и вторичната намотки...А,че само пулсиращото е проблема-забрави!
Провери си и греца.
Или пък може,зарядника/изправителя/ да е безтрансформаторен-с последователно свързани кондензатор и/или/ резистор.Тогава,при откачена акум.батерия,напрежението достига върховата си стойност /около 300 волта/и стават поразий... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|