| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Нед Юни 22, 2008 20:36 Заглавие: |
|
|
| Направих всичко написано,с изключение на С-100MF/450V /нямам на 450V /.Осцилограми на 3кр. и 13кр. имам но пулсират. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Нед Юни 22, 2008 22:13 Заглавие: |
|
|
Прочети ми внимателно поста....,след това ако трябва- извади полевия, ако пак пулсират.... помисли...тарси...изправител.....
Коденз. не е толкова проблемен в момента/ 450-то в./
Без полеви тр. изкараи импулси до крачето на геита,
нищо не трябва да пулсира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Пон Юни 23, 2008 7:54 Заглавие: |
|
|
В момента правя същото шаси PT92(без оптрон).TDA16846P я смених със 100% работеща(от Beko 12.6),но вторичните напрежения пулсират.
Като откачих диода по +В,заработи както трябва.Смених диода и конд.по +В,но ефект няма.Иначе телевизора с външно захранване си работи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tomazo Опитен потребител


Регистриран на: 24 Юни 2007 Мнения: 451 Местожителство: Македония
|
Пуснато на: Пон Юни 23, 2008 13:08 Заглавие: |
|
|
| stoyangeo написа: | | .....Като откачих диода по +В,заработи както трябва.Смених диода и конд.по +В,но ефект няма.Иначе телевизора с външно захранване си работи. |
Ако диода е DP08 a кондезатора CP18 според мен трябва да смениш и CP36 от 100pf/1KV  _________________ В момента уча български... ама все още не съм научил... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Пон Юни 23, 2008 14:04 Заглавие: |
|
|
Да,CP36 e сменения кондензатор.Но да видим докъде е стигнал NORDIK.
А дали ако RP08=33k(на пин 11)се увеличи на 39к ще се промени нещо? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пон Юни 23, 2008 19:41 Заглавие: |
|
|
| Прекасни и захранването на ТХО-то/+В/. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
stoyangeo Опитен потребител

Регистриран на: 26 Авг 2005 Мнения: 608
|
Пуснато на: Пон Юни 23, 2008 20:26 Заглавие: |
|
|
Mоя телевизор накрая го подкарах с кит TDA4605,няма време за повече науки,че има една камара гръмотевични телевизори.
Ho NORDIK не писа какво става с неговия ТВ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Пон Юни 23, 2008 21:31 Заглавие: |
|
|
И все пак излиза, че проблема е в ИЗ!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
NORDIK Опитен потребител

Регистриран на: 14 Сеп 2004 Мнения: 308 Местожителство: гр.Костенец
|
Пуснато на: Сря Юни 25, 2008 21:00 Заглавие: |
|
|
| Ремонта го започнах със смяната на С 47MF/160V с нов и го завърших със замяната му с още по-нов и захранването заработи.Измерих го с уреда - перфектен,качих го на едно фунайско захранване-работи,върнах го обратно --не и не.Ако имате някакви съмнения това е голата истина.На първия дошъл за ремонт ТВ с такова шаси ще го пробвам да видя резултата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
old4 Опитен потребител

Регистриран на: 16 Апр 2006 Мнения: 4796
|
Пуснато на: Чет Юни 26, 2008 7:13 Заглавие: |
|
|
| Китаец ,пфу и на мен се е случвало доста пъти. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|