| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Юни 22, 2008 19:51 Заглавие: |
|
|
Е,ТВ-ра е FUNAI все пак.На кой ли му пука за модела!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
takiev Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2006 Мнения: 1073 Местожителство: StaraZagora
|
Пуснато на: Нед Юни 22, 2008 22:16 Заглавие: |
|
|
| Ами и тои да напише модела. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
THX Активен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2005 Мнения: 78 Местожителство: Варна, Вл-вово, 50
|
Пуснато на: Съб Юни 28, 2008 14:40 Заглавие: |
|
|
Днеска след около час замерване, оглеждане за студени спойки и т.н. видях че е пострадал един диод. Проблема е че преди да си запиша какъв е решиха да ми разчистят работното място . Намира се зад LA7830 (точно под винчето прихващащо ИС към радиатора). Ако някой може да ми каже какво е диодчето за да го сменя ще съм много благодарен. Не знам колко шасита имат тея телевизори, затова ще ви напиша и модела - TV2000A Mk6 _________________ Athlon X2 4800+, Asus M2N SLI DELUXE, 4x1GB PQI, ATi HD5750 + GF 9500GT, Seagate 80GB, Hitachi 500GB, 400W PNF
Последната промяна е направена от THX на Съб Юни 28, 2008 14:54; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Юни 28, 2008 14:51 Заглавие: |
|
|
Това не е ли IP201.Бушонче.За 400 мА.
Последната промяна е направена от helios на Съб Юни 28, 2008 15:08; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
THX Активен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2005 Мнения: 78 Местожителство: Варна, Вл-вово, 50
|
Пуснато на: Съб Юни 28, 2008 14:57 Заглавие: |
|
|
Ами това ще е първото бушонче което виждам да е реализирано в корпус като на транзисторче. _________________ Athlon X2 4800+, Asus M2N SLI DELUXE, 4x1GB PQI, ATi HD5750 + GF 9500GT, Seagate 80GB, Hitachi 500GB, 400W PNF |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Юни 28, 2008 15:11 Заглавие: |
|
|
| THX написа: | | Ами това ще е първото бушонче което виждам да е реализирано в корпус като на транзисторче. | Винаги има първи път ICP-N10.Слагай 1А предпазител и си готов.Продават се и оригиналните по магазините _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Юни 28, 2008 15:44 Заглавие: |
|
|
| Ами ако повредата на "диода" се е състояла в това ,че дава късо ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladi46 Опитен потребител

Регистриран на: 19 Юни 2007 Мнения: 1156 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Юни 28, 2008 16:23 Заглавие: |
|
|
А виждали ли сте диод, сложен на +В, вместо предпазителя? Много интересно става тогава! _________________ Кажат ли ми, че ще грее слънце, веднага слагам зимните гуми! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Юни 28, 2008 21:21 Заглавие: |
|
|
И не иска да каже това момче-черта ли има или размера е намален,подменил ли е електролитите,мерил ли е захранването,има ли импулси до входа на ВО...Ако "диода",както казва ELP е окъсил/ /го остави на мира.Ако е прекъснал,го шунтирай с една "тънка" жичка за пробата.Провери и отклонителната,както казаха по-горе и ще отвори...И не се кьори с тая лупа.Съмнителните спойки- презапойваш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Нед Юни 29, 2008 8:06 Заглавие: |
|
|
| THX написа: | | Днеска след около час замерване, оглеждане за студени спойки и т.н. видях че е пострадал един диод. |
Така както чета, се замислих и ми стана интересно, какво мери един час по вертикалното, след като изобщо не е захранено.
Според мен при чистенето са се проявили лошите спойки, след два дни крайното стъпало е пробило и е изгорял предпазителя.
Първото което си направил е смяната на ИС, сега ти остава да сложиш нов предпазител, да смениш кондензаторите профилактично и си готов. _________________ Сашо Чавдаров
Последната промяна е направена от tchav на Нед Юни 29, 2008 8:18; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|