| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivpav Опитен потребител

Регистриран на: 02 Ное 2006 Мнения: 539 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Юли 08, 2008 7:51 Заглавие: |
|
|
Митак , нямам схема в къщи, а в работата още нямам интернет, но по памет мога това да кажа. Първо трите електролитни кондензатора на вертикала. Двата захранващи и този формиращ напрежението на гасящия импулс. Тоя ценер който @pepi_voinishki1957 ти казва по номер не го знам но предполагам, че е от ABL . От ABL до тхо-то също има едно съпротивление 1Ком може да е прекъснало.
Напрежението на скрийна е малко, но ако го мериш с уред купен от Димитровградския пазар, може да се окаже нормално Виж за всеки случай цокъла на кинескопа дали няма някакъв пробив във фокуса.
Обади се ако толкова ти потрябва схема но мисля, че няма да се наложи.
PS. Гледам, че @dima ме е изпреварил  _________________ ИВАН ПАВЛОВ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Юли 08, 2008 13:37 Заглавие: |
|
|
| Измереното напрежение на скриина с китайския уред наистина ме е подвело,напрежението варира от 110v до 760v.Съвсем случайно видях,че крачето на фокуса на кинескопа е подвито настрани(въобще не влиза в цокъла а само се опира)явно ти е бил така сглобен телевизора и така си е работил.Изправих крачето и смених цокъла но проблема си остава .Кинескопа наистина е SEG-Hitachi.Сега ще сменя електролитите около вертикала,дано Иван да излезе прав. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Юли 08, 2008 14:01 Заглавие: |
|
|
А КАКВО СТАНА с проверката на резистор R480 - 1kom/0,125W???? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Юли 08, 2008 16:23 Заглавие: |
|
|
| Не знам по коя схема гледате но при мен R480 е 1ом/0.5w и е във веригата на отоплението.Резистора е наред.Смених електролитите на вертикалното и на стабилизатора 7808(капацитета им беше 50%) но резултата е същия.Не се чува характерният звук при вдигане на високото ,възможно ли е проблема да е в анодното напрежение? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Юли 08, 2008 16:31 Заглавие: |
|
|
Малейй срам ,поста е писан рано сутринта и не съм довидял R460,от 8 крак на ТХО. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 08, 2008 17:01 Заглавие: |
|
|
Не е задължително да се чува.Провокира ме това което си написал в първия пост ,че като дадеш катодите към маса свтва добре.Тогава как анодното да е кофти.Ако премериш колко е напрежението на самите катоди и с осцилоскопа видиш какъв е размаха на сигнала тогава ще стане ясно. _________________ "Само най-мъдрите и най-глупавите не се поддават на обучение." Конфуций |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Юли 08, 2008 17:19 Заглавие: |
|
|
| R460 е 1ком.Напрежението на RGB е 180v и на трита цвята. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Вто Юли 08, 2008 17:57 Заглавие: |
|
|
| Два маломощни транзистора V932-BF422 и V933-BF421 имат пълно късо Б-Е.Утре ще гледам да ги сменя и ще пиша дали всичко е ОК. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitaka_1 Опитен потребител

Регистриран на: 26 Дек 2004 Мнения: 678 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Сря Юли 09, 2008 11:18 Заглавие: |
|
|
| След смяната на двата транзистора всичко е наред.Благодаря на всички за помощта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|